W ubiegłą sobotę 19.05.2018 r. na terenie Kompleksu Sportowego „Orlik 2012” w Dobrej odbył się po raz 9-ty Turniej Piłki Nożnej dla dzieci „Minimundial 2018”. W turnieju udział wzięły dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Dobra oraz gościnnie reprezentacja PSP w Nowym Warpnie. Po uroczystym wprowadzeniu drużyn na boisko dokonano prezentacji wszystkich zespołów-szkół, które na boisku występowały jako reprezentacje różnych państw z całego świata. Wszystkich uczestników turnieju przywitała Pani Teresa Dera – Wójt gminy Dobra, życząc jak najlepszych wyników sportowych. W całym turnieju udział wzięło 11 drużyn, w tym 5 z klas III – IV i 6 z klas V-VI). Wszystkie drużyny rozgrywały mecze eliminacyjne w dwóch grupach. Po eliminacjach dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, z których zwycięzcy grali w finale, a przegrani o 3 miejsce.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.dobraszczecinska.pl/site/images/2018/minimundial/gra

W grupie młodszej mistrzem „Minimundialu 2018” została reprezentacja Argentyny (PSP Bezrzecze) pokonując Niemcy (PSP Dobra) 3:0. Trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Wenezueli (PSP Mierzyn) po zwycięstwie nad Brazylią (PSP Nowe Warpno) 4:0. Na piątym miejscu w turnieju uplasowała się Turcja (PSP Dołuje).

W grupie starszej złoty medal zdobyła Szwajcaria (PSP Bezrzecze) zwyciężając Chile (PSP Mierzyn) 2:0. W meczu o trzecie miejsce Niemcy (PSP Rzędziny) pokonali drużynę Austrii (PSP Dobra) 2:0. Piąte miejsce zajęła Boliwia (PSP Nowe Warpno) po zwycięstwie 1: 0 nad Chorwacją (PSP Dołuje).

Wszyscy młodzi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a szkoły puchary. Ponadto wręczono indywidualne upominki dla najlepszych zawodniczek i zawodników.

Dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej awansowały do Turnieju Wojewódzkiego „Minimundial 2018”, który odbędzie się 15.06.2018 r. na stadionie Pogoni Szczecin.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.dobraszczecinska.pl/site/images/2018/minimundial/wreczenie

W czasie, gdy młodzi piłkarze grali na boisku odbywały się również imprezy towarzyszące „Minimundialowi”. Zarówno młodsi jak i starsi kibice brali udział w turnieju w minigolfa, turnieju tenisa ziemnego oraz w warsztatach dla jeżdżących na rolkach. Najmłodsi mogli zapoznać się z zasadami ruchu drogowego ćwicząc razem z policjantami w „miasteczku ruchu drogowego”.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.dobraszczecinska.pl/site/images/2018/minimundial/inne

Organizatorem imprezy była Pani Wójt Teresa Dera oraz Stowarzyszenie „Sports Academy” ze Szczecina. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji kierujemy do kierownictwa Restauracji McDonald’s z Lubieszyna, animatorów sportu z „Orlika”, strażaków z OSP Dobra oraz pracowników Urzędu Gminy Dobra.

Jerzy Trędowicz

 

Zdjęcia: K. Kowalewska