W ubiegłą sobotę 19.05.2018 r. na terenie Kompleksu Sportowego „Orlik 2012” w Dobrej odbył się po raz 9-ty Turniej Piłki Nożnej dla dzieci „Minimundial 2018”. W turnieju udział wzięły dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Dobra oraz gościnnie reprezentacja PSP w Nowym Warpnie. Po uroczystym wprowadzeniu drużyn na boisko dokonano prezentacji wszystkich zespołów-szkół, które na boisku występowały jako reprezentacje różnych państw z całego świata. Wszystkich uczestników turnieju przywitała Pani Teresa Dera – Wójt gminy Dobra, życząc jak najlepszych wyników sportowych. W całym turnieju udział wzięło 11 drużyn, w tym 5 z klas III – IV i 6 z klas V-VI). Wszystkie drużyny rozgrywały mecze eliminacyjne w dwóch grupach. Po eliminacjach dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, z których zwycięzcy grali w finale, a przegrani o 3 miejsce.

W najbliższą sobotę 19.05.2018 r. na terenie kompleksu „Orlik 2012” w Dobrej przy ulicy Poziomkowej odbędzie się już po raz dziewiąty Turniej Piłki Nożnej dla dzieci „Minimundial 2018”.  W turnieju udział wezmą uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy oraz gościnnie drużyna z PSP Nowe Warpno. Młodzi zawodnicy grać będą w 2-ch kategoriach wiekowych: młodsza ( klasy III – IV) oraz starsza (klasy V – VI). Na uczestników imprezy, a także na kibiców czekać będą różne niespodzianki. Podczas trwania turnieju na terenie całego kompleksu odbywać się będą imprezy towarzyszące zarówno dla dzieci jak i dorosłych. I tak np. odbędzie się turniej w minigolfa, tenisa, konkurs gimnastyczny na urządzeniu „New Age Fit” oraz warsztaty dla tych którzy jeżdżą na rolkach. Należy mieć na sobie swój własny strój oraz sprzęt do jazdy. Będzie również mobilna bramka celnościowa do strzałów piłką nożną oraz stanowisko ds. bezpieczeństwa przygotowane przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Początek imprezy o godz 9.00 serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym młodym piłkarzom.

Wójt Teresa Dera

W ubiegłą niedzielę 15.04.2018 r. w „Football Arena Szczecin” odbyło się losowanie drużyn, biorących udział w IX edycji Turnieju Piki Nożnej „MINIMUNDIAL 2018”.  A oto wyniki losowania państw przydzielonych do poszczególnych drużyn szkolnych:

 

 

Kategoria klas III – IV:

PSP Mierzyn – Wenezuela
PSP Bezrzecze – Argentyna
PSP Dołuje – Turcja
PSP Dobra – Niemcy
PSP Nowe Warpno – Brazylia

Kategoria klas V – VI:

PSP Mierzyn – Chile
PSP Bezrzecze – Szwajcaria
PSP Dołuje – Chorwacja
PSP Dobra – Austria
PSP Rzędziny – Niemcy
PSP Nowe Warpno – Boliwia

W tym roku w losowaniu naszą gminę reprezentowały dzieci z PSP w Bezrzeczu wraz z nauczycielem WF Panem Jarosławem Poźniakiem.

 

Jerzy Trędowicz