W ubiegłą sobotę 18.05.2019 r. na terenie Kompleksu Sportowego „Orlik 2012” w Dobrej odbył się już po raz dziesiąty Turniej Piłki Nożnej Dla Dzieci „MINIMUNDIAL 2019”. Do turnieju przystąpiło 9 drużyn ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Dobra. W wyniku wcześniejszego losowania każda szkolna drużyna występowała w turnieju jako państwo z rankingu FIFA. Impreza rozpoczęła się od wprowadzenia wszystkich drużyn na boisko oraz przedstawienia poszczególnych zespołów (państw). Wszystkich przybyłych na turniej przywitała Pani Rozalia Adamska – Sekretarz Gminy Dobra, która złożyła jubileuszowe życzenia z okazji 10 edycji imprezy, a zawodniczkom i zawodnikom życzyła miłej zabawy oraz wielu wrażeń sportowych. Jak co roku w turnieju zespoły występowały w kategoriach wiekowych klas III – IV oraz V – VI. W każdej drużynie musiała również grać przynajmniej jedna dziewczynka. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy w obu kategoriach i rozgrywały swoje mecze systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów z których zwycięzcy zagrali w finałach, a przegrani w spotkaniach o trzecie miejsce.

W ubiegłą sobotę 13.04.2019 r. na stadionie Pogoni Szczecin odbyło się losowanie drużyn (państw), które biorą udział w jubileuszowej 10 edycji Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci „MINIMUNDIAL 2019”. W wyniku losowania dzieci z naszych gminnych szkół podstawowych będą grać jako następujące państwa:

KLASY III – IV:
PSP Mierzyn – PERU
PSP Dobra – BELGIA
PSP Dołuje – AUSTRIA
PSP Bezrzecze – RUMUNIA

KLASY V – VI:
PSP Mierzyn – HISZPANIA
PSP Dobra – PERU
PSP Dołuje – WALIA
PSP Bezrzecze – NIEMCY
PSP Rzędziny – BRAZYLIA

W naszej gminie turniej odbędzie się w dniu 18 maja 2019 r. o godz. 9.00 na boisku sportowym „Orlik 2012” w Dobrej przy ul. Poziomkowej.
Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania.

 

Wójt Teresa Dera