Od marca 2018 r. do końca lutego 2019 r., w gminach Dobra i Blankensee, odbywały się zajęcia w ramach projektu FMP-0135-18 „Ogrody Sztuki Elizabeth”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy INTERREG V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.

W ramach projektu zrealizowano zajęcia Garden Fitness oraz 12 sześciogodzinnych warsztatów z zakresu: „dzika kuchnia”, „biżuteria ogrodowa”, „instalacje ogrodowe”, „DIY ogrodowe” i „kompozycje ogrodowe”.

Warsztaty zostały poprzedzone wykładem Pani Małgorzaty Hass-Nogal, znakomitej architekt krajobrazu specjalizującej się w ogrodach historycznych.

Uczestnicy wzięli też udział w dwóch wycieczkach po ogrodach Gmin Dobra i Blankensee.

Na zakończenie projektu został wydany album „Ogrody Gmin Dobra i Blankensee” 

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu podsumowującego projekt "Ogrody Sztuki Elizabeth"

Wójt Gminy Dobra oraz Burmistrz Blankensee serdecznie zapraszają do udziału w konkursie na najpiękniejsze ogrody przydomowe gmin Dobra i  Blankensee, organizowanym w ramach projektu nr FMP-0135-8 „Ogrody Sztuki Elizabeth”.

W konkursie mogą brać udział wszyscy właściciele ogrodów znajdujących się przy domach jednorodzinnych i wielorodzinnych położonych w granicach administracyjnych gmin Dobra i Blankensee.

Kolejne zajęcia Garden Fitness organizowane w ramach projektu FMP-0135-18 „Ogrody Sztuki Elizabeth”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy INTERREG V A  Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska, ponownie zostały zorganizowane w Dobrej, w ogrodzie Państwa Jolanty i Waldemara Jankowskich. Po rozgrzewce uczestniczki, pod okiem instruktorki Pauliny Ziółko, wykonywały ćwiczenia na matach z obciążeniem. Na zakończenie zajęć odbyło się spotkanie z animatorem programu „Społecznik” Panem Marcinem Słupińskim.

Drugie zajęcia Garden Fitness oraz warsztaty organizowane w ramach projektu FMP-0135-18 „Ogrody Sztuki Elizabeth”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy INTERREG V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska, odbyły się 21 kwietnia.

Tym razem zajęcia ruchowe zostały zorganizowane w prywatnym ogrodzie w Dołujach. Uczestnicy pod okiem fizjoterapeutki Pauliny Ziółko wykonali ćwiczenia rozgrzewające i wzmacniające, a następnie trenowali nordic walking w lesie na trasie Dołuje-Lubieszyn. Zajęcia zakończyły się ćwiczeniami rozciągającymi i relaksacyjnymi.

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z zajęć w ramach projektu "Elizabeth Von Arnim - Ogrody Sztuki".

 

 Zapraszamy do obejrzenia filmu z pierwszych zajęć " Elizabeth von Arnim - Ogrody Sztuki

Autor: Turkszyn Film Studio

14 kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia ruchowe oraz warsztatowe w ramach projektu FMP-0135-18 „Ogrody Sztuki Elizabeth”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy INTERREG V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.

O godzinie 9.00 rozpoczęły się zajęcia Garden Fitness, które zostały zorganizowane w Dobrej, w prywatnym ogrodzie, udostępnionym dzięki uprzejmości Państwa Jolanty i Waldemara Jankowskich. Rozgrzewkę, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, rozciągające i relaksacyjne poprowadziła trenerka i fizjoterapeutka Pani Paulina Ziółko. Mimo niepewnej pogody uczestnicy licznie przybyli aby w pięknych okolicznościach przyrody zadbać o swoją kondycję i zdrowie.

Również o godzinie 9.00 rozpoczęły się warsztaty „biżuteria ogrodowa” w Wołczkowie, w gościnnych progach Gospodarstwa Państwa Magdaleny Goc-Zięciak i Jana Zięciak. Uczestnicy spotkania, pod kierunkiem Mirosławy Kwaśniewskiej, wykonali piękne poidełka dla ptaków, zdobione szklanymi koralikami. Podczas zajęć mieszkańcy gmin Dobra i Blankensee mieli też możliwość obejrzenia prac gospodarza warsztatów, artysty-rzeźbiarza Pana Jana Zięciak.

7 kwietnia b.r. Gminy Dobra i Blankensee rozpoczęły realizację projektu FMP-0135-18 „Ogrody Sztuki Elizabeth”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy INTERREG V A  Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.

Projekt rozpoczął się wykładem znanej architektki krajobrazu, projektantki m.in. Ogrodu Różanego w Szczecinie oraz Parku Zdrojowego w Świnoujściu, Pani Małgorzaty Hass-Nogal. Spotkanie, które zostało zorganizowane w Międzygminnym Zakładzie Aktywności w Dobrej, otworzyła Pani Wójt Teresa Dera.

Z uwagi na liczne telefony od mieszkańców gminy Dobra oraz na prośbę partnera - Gminę Blankensee, nabór do projektu p.n. „Ogrody Sztuki Elizabeth” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG V A Euroregionu Pomerania), zostaje przedłużony do 6 kwietnia. Natomiast informacja o wynikach naboru zostanie opublikowana do 11 kwietnia 2018 r. Przypominamy, że do uczestnictwa zapraszamy mieszkańców gmin Dobra i Blankensee, także młodzież i dzieci w wieku szkolnym.

W ramach projektu, każdy z beneficjentów będzie mógł wziąć udział w wykładzie inauguracyjnym p.n.: „Ogrody historyczne z uwzględnieniem ogrodów gmin Dobra i Blankensee”, który poprowadzi znakomita architektka krajobrazu – Pani Małgorzata Haas-Nogal. Wykład zostanie zorganizowany 7 kwietnia w godzinach od 10.00 do 15.00 w Międzygminnym Zakładzie Aktywności w Dobrej, ul. Spełnionych Marzeń 3. W wykładzie będą mogły wziąć udział wszystkie osoby, które do 6 kwietnia złożą formularze rekrutacyjne do projektu. W ramach spotkania zostanie zorganizowany poczęstunek dla uczestników.