Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć przygotowanych przez Kluby Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrej - na okres ferii zimowych.

 

I Klub w Dobrej 

godziny otwarcia klubu:
wtorek, czwartek - 10:00 – 17:00
środa,  piątek, sobota - 14:00 – 22:00

zajęcia sportowe
piątek  -16:15-19:15
sobota -17:30-19:30 

zajęcia plastyczne
poniedziałek - 14:00-21:00
wtorek - 19:15-21:00

Plan Pracy

1. Rozpoczęcie ferii pieszą wycieczką do klubu w Buku na ognisko z pieczeniem kiełbasek i rozegraniem meczu piłki siatkowej.

2. Zajęcia sportowe - turniej gry w bilarda -przeprowadzenie konkursów sprawnościowych takich jak: -rzut lotkami do tarczy -rzut piłeczką do kosza -rywalizacja drużynowa (biegi z przeszkodami).

3. Przygotowanie jasełek -przygotowanie dekoracji -wykonanie stroju

4. Zajęcia plastyczne-malowanie farbami, -wykonanie masek karnawałowych -wykonywanie wyklejanek o tematyce dowolnej  z następującego materiału: kasza, ryż, makaron. -wykonanie postaci zwierzęcej przy pomocy nadmuchanego balona - wyklejanie oraz doklejanie do niego różnych niezbędnych elementów-nauka wyszywania

5. Wyjazd do kina lub teatru

6. Rozegranie turnieju tenisa stołowego z młodzieżą z miejscowości Buk

7. Gry planszowe  -gry w warcaby, szachy, chińczyka, scrabble, układanie puzzli

8. Nauka gry w karty- gra w tysiąca

9. Zabawa w kalambury

10. Zabawy na świeżym powietrzu (jeżeli pogoda na to pozwoli).

11.Wyjazd z dziećmi do MC Donald”s -Lubieszyn . 


 II. Klub w Dołujach 

godziny otwarcia klubu:

wtorek, czwartek  – 13:00-20:00

środa, piątek -  13:00-21:00

sobota - 14:00-22:00

 

zajęcia sportowe

środa -14:30-17:00s

obota-14:15-17:15 

zajęcia plastyczne

środa - 14:00-20.00  

Plan Pracy

1. 20.01.09 - Gry i zabawy integracyjne (państwa-miasta, kalambury, kareta, krzesełka)

2. 21.01.09 - Lepienie najbardziej oryginalnego bałwana ( w razie braku śniegu, rysowanie, malowanie, lepienie z plasteliny postaci bałwana).

3. 22.01.09 - Czytanie bajek dla młodszych dzieci, rysowanie ulubionej bajkowej postaci.

4. 23.01.09 - Turniej gry w piłkarzyki

5. 24.01.09 - Ognisko

6. 27.01.09 -Turniej gier planszowych w zależności od zainteresowania – warcaby, scrabble.

7. 28.01.09 - W zależności od aury -zabawy sportowo-ruchowe na śniegu lub zajęcia plastyczne wykonywanie masek karnawałowych.

8. 29.01.09 - Rozgrywki sportowe w tenisie stołowym

9. 30.01.09 - Dyskoteka dla dzieci i młodzieży szkolnej

10. 31.01.09 - Rozgrywki sportowe w bilarda. 


 III Klub w Wąwelnicy 

godziny otwarcia klubu: 

wtorek, środa, czwartek, piątek 14:00 – 22:00

sobota 10:00 – 16:00 

zajęcia sportowe:

środa – 17:15-20:15

piątek - 14:00-16:00

sobota- 12:00-14:00

zajęcia plastyczne:

wtorek- 14:00-19:00

Plan Pracy

1. Wykonywanie laurek z okazji Dnia Babci i Dziadka

2. Zabawa karnawałowa dla dzieci

3. Wieczorek z okazji Dnia Babci i Dziadka - w programie wiersze piosenki i poczęstunek.

4. Wyjazd do centrum wodnego LAGUNA.

5. Piesza wycieczka do MC Donald”s

6. Konkurs dla dzieci i młodzieży-recytowanie wierszy o tematyce zimowej.

7. Gry i zabawy planszowe-gra w chińczyka, warcaby, układanie puzzli.

8. Konkurs dla dzieci i młodzieży na wykonanie najładniejszej maski karnawałowej. 


IV. Klub w Wołczkowie

godziny otwarcia klubu:

wtorek, 14:00 – 22:00

środa, czwartek 10:00 – 17:00

piątek, sobota 14:00 – 22:00

zajęcia sportowe 

środa – 12:00-14:00

piątek - 19:30-20:30 

zajecia plastyczne:

środa: 16:00-20:00

 

Plan Pracy

1. Zabawa karnawałowa przy muzyce mechanicznej dla dzieci 29.01.092.”Dzien Babci” i „Dzień Dziadka” - konkurs na najlepszą laurkę -spotkanie przy cieście i herbacie, -śpiewanie kolęd

3.Oglądanie bajek dla dzieci na DVD.

4.Słuchanie gry na instrumentach dla młodzieży (muzyka Chopina)

5.Zorganizowanie kuligu dla dzieci z rodzicami i młodzieżą    -ognisko    -pieczenie kiełbasek

6.Wystawa i dyskusja nad ciekawymi książkami znajdującymi się w klubowej dyskotece.

7.Ferie na sportowo „Sport i Zabawa”   -zabawy ruchowe,   -biegi przełajowe   -popisy na wrotkach, ćwiczenia i konkursy zręcznościowe –przygotowane przez młodzież.

8.Rozgrywki w tenisa stołowego i bilarda (współzawodnictwo rodzin).  

 


 

V Klub w Stolcu

 

Godziny otwarcia klubu

wtorek, środa, czwartek 14:00-18:00

piątek, sobota 16:00-20:00 

 

zajęcia sportowe

wtorek – 15:15-17:15

czwartek-14:20-16:50

 

zajęcia plastyczne:

czwartek -14:00-17:00

 

Plan Pracy

1. Turniej klubowy tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży w dwóch grupach wiekowych:     6-10 lat    10-15lat

2. Kulig, ognisko z pieczeniem kiełbasek

3. Wyjazd do kina

4. Wydzieranki z gazet dla najmłodszych o tematyce dowolnej.

5. ”Moja wieś, mój dom” prace przy użyciu masy i papierowej i gipsowej.

6. „Bliżej z przyrodą” wycieczka do lasu-Rezerwat Świdwie.

7. ”Kulinarne zdolności”- pieczenie  ciasteczek z dziećmi.

8. Kurs wyszywania dla dziewcząt.

9. ”Ptaki Zimy” zajęcia z majsterkowania-robienie karmników dla ptaków-zajęcia zajęcia dla chłopców.

10. ”Śniegowe Szaleństwa” konkurs na najpiękniejszego bałwana.

11. Wyjazd z dziećmi na poczęstunek do MC Donald”s do Lubieszyna.

12. Gry zabawy planszowe

13. Wycieczka do ZOO.  

 


 

VI. Klub w Rzędzinach

 

Godziny otwarcia klubu

wtorek, środa, 14:00 – 21:00

czwartek, piątek, sobota 14:00 -  22:00

 

Zajęcia sportowe

wtorek -17:30-20:30

czwartek-17:10-20:40

 

Zajęcia plastyczne

piątek - 14:00-21:00 

 

Plan Pracy

1. Kulig zakończony ogniskiem z pieczeniem kiełbasek

2. „Sport i rekreacja”- zabawy na śniegu-lepienie śniegowo-lodowych figur.

3. Uczestnictwo w turnieju w bilarda organizowane przez LZS Stolec.

4. ”Dzień Babci” „Dzień Dziadka” drobny poczęstunek –wręczanie przez dzieci własnoręcznie zrobionych laurek.

5.Bal Przebierańców dla młodzieży na najciekawsze przebranie-konkursy z nagrodami.

6.Turniej tenisa stołowego

7. Konkurs ciast

8. ”Rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych”- wyrabianie figur z masy solnej.

9. Turniej w piłkarzyki dla dzieci i młodzieży.

10”Precyzja”konkurs –rzut lotkami do tarczy.

11.Wyjazd integracyjny do MC Donald’s na poczęstunek i zabawy dla najmłodszych.

 


 

VII. Klub w Buku

 

Godziny otwarcia klubu

Wtorek - 11:00 -  19:00

czwartek, piątek -11:00 – 18:00

środa, sobota     - 14:00 – 22:00

 

Zajęcia sportowe 

wtorek-12:00-15:00

czwartek-12:00-14:00

 

zajęcia plastyczne: 

czwartek -11:00-13:45 

 

Plan pracy 

1. Rozpoczęcie ferii wspólnym ogniskiem wraz z zaproszoną młodzieżą w Dobrej: -pieczenie kiełbasek ufundowanych przez LZS Buk - rozegranie meczu piłki siatkowej.

2. Zajęcia sportowe - o ile pogoda na to pozwoli większość zajęć planowanych jest na świeżym powietrzu.-mecz tenisa ziemnego – dzieci i młodzież -mecz siatkówki –młodzież kontra LZS Pionier Buk-mecz piłki nożnej ( 2 drużyny po 6 osób) - rozgrywki w piłkarzyki,-przeciąganie liny LZS kontra młodzież, ponadto gry planszowe –warcaby i scrabble dla młodzieży a dla dzieci warcaby, chińczyk, scrabble, układanie puzzli. 

3. Zajęcia plastyczne:-rysowanie,-malowanie farbami, -wydzieranki z gazet-tematyka dowolna-wykonywanie obrazków z resztek starych firanZa najwięcej wykonanych prac w okresie ferii LZS Pionier Buk ufunduje nagrody.

4. Codzienne czytanie bajek dla najmłodszych.

5. Teatrzyk „Kopciuszek”    - wykonanie postaci i dekoracji do teatrzyku kukiełkowego,    -zapoznanie dzieci z treścią teatrzyku    - próby    -przedstawienie dla widzów.

6. Nauka gry w karty i w szachy dla wszystkich chętnych.

7. Wyjazd do kina wraz z młodzieżą z klubu w Dobrej

8. Rozegranie turnieju tenisa stołowego w Dobrej z miejscową młodzieżą

9. Oglądanie bajek na DVD dla najmłodszych

10. Zaproszenie dzieci i młodzieży na wspólne pożegnanie ferii do Buku na ognisko i mecz siatkówki.

 

 


 

Plan pracy zajęć plastycznych na ferie na 2009r. 

Czas zarezerwowany na zajęcia plastyczne przeznaczony zostanie przede wszystkim na:-uwrażliwienie na piękno różnorodnych zjawisk: przyrodniczych i społecznych:-dostrzeganie form oraz bogactwa barw w naturze-stworzenie możliwości do własnych wypowiedzi za pomocą różnorodnych środków artystycznychRozwijanie sprawności manualnejpoprzez następujące techniki plastyczne:-Malowanie węglem na papierze o powierzchni nieco szorstkiej (pakowy, szary, lub biały, gazeta). Utrwalamy lakierem do włosów, mlekiem lub fiksatywą.-Malowanie na sucho kredkami świecowymi.-Malowanie akwarelą-Wydzieranka kolorowa - Origami –sztuka składania papieru-Modelowanie z gliny, Modliny, masy solnej, gipsu, masy papierowej, rzeźby i płaskorzeźby-Techniki graficzne - linoryt, gipsoryt.Wprowadzenie nowej techniki –PERGAMONO. To technika dająca wiele możliwości tworzenia przepięknych przedmiotów, przy wykorzystaniu różnorodnych narzędzi oraz kalki pergaminowej. Można robić kartki okolicznościowe, zakładki do książki, lampiony, pudełka, oraz wiele innych przepięknych przedmiotów. 

 

Plan zajęć sportowych na ferie zimowe 2009r.

I. Turniej Piłkarski w Dobrej udział biorą wszystkie sołectwa-Turniej drużyn jedenasto osobowych-Turniej drużyn pięcio osobowych. 

II .W każdej miejscowości będzie organizowany turniej o króla strzelców rzutów karnych (strzał na bramkę z odległości 11 m). 

III. Biegi Przełajowe z przeszkodami na obiektach sportowych w danej miejscowości-dla dziewcząt -dla chłopców.

IV. Sztafety dookoła boiska. Udział biorą wszystkie wioski , ilość okrążeń uzależniona jest od ilości zgłoszonych zawodników.

V. Turniej Piłki siatkowej oraz koszykowej. Turniej odbędzie się na sali gimnastycznej szkoły w Dołujach(mogą być drużyny mieszane dziewczęta i chłopcy)VI.Turniej o „króla strzelców” w piłce koszykowej czyli rzuty osobiste do kosza- dziewczęta i chłopcy.

VII. Turniej halowej piłki nożnej w szkole (sala gimnastyczna w Dołujach) drużyny cztero osobowe udział wszystkich wiosek.

VIII Ognisko w Dobrej dla wszystkich uczestników biorących udział w w rozgrywkach w czasie ferii.

IX .Zorganizowanie wyjazdu dla dzieci oraz młodzieży do Szczecina na prestiżowe obiekty sportowe w naszym mieście tj- zwiedzanie Stadionu Pogoni Szczecin, basenu WDS, hali miejskiej WDS, stadionu lekkoatletycznego „Litewska”-toru kolarskiegoTerminy i godziny będą ustalane z dziećmi i młodzieżą na trzy dni przed zawodami.