W sobotę 18 czerwca 2016 r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje wraz z Fundacją Lotto „Milion Marzeń” zorganizowało Festyn rodzinny dla mieszkańców Gminy Dobra pn. „Międzypokoleniowe Sołectwo Dołuje”. Wydarzenie odbyło się na boisku sportowym Dołuje/Lubieszyn.  

Patronatem honorowym imprezę objął Starosta Starostwa Police Pan Andrzej Bednarek oraz Wójt Gminy Dobra Pani Teresa Dera.

Festyn rozpoczęła o godz. 16.00 Prezes Stowarzyszenia Pani Katarzyna Marks, która powitała przybyłych gości a w trakcie imprezy informowała uczestników o patronatach Starosty i Wójta oraz o sponsorze Fundacji Lotto „Milion Marzeń” i jej wolontariuszach. W organizacji i obsłudze festynu udział wzięło kilkunastu wolontariuszy Fundacji Lotto „Milion Marzeń” i członkowie Stowarzyszenia.

W trakcie imprezy dzieci wraz z rodzinami mogły wziąć udział w rywalizacjach sportowych: grze w piłkę nożną, koszykówce oraz badmintonie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W poszczególnych rywalizacjach zwyciężyli: badminton – Maciej Władyka; piłka nożna – Tomasz Władyka; kosz: Przemek Stefaniak. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy z podziękowaniem za udział. 

Dzieci z Sołectwa Dołuje: Amelia Adamczuk, Maciej Władyka; Bartosz Władyka; Lena Bilewicz; Natalia Rutkowska i Julia Waszczuk; Ewelina Lubianiec; Aleksandra Krasa zaprezentowały swoje talenty muzyczne prezentując grę na instrumentach oraz taniec i śpiew. 

Na festyn zaproszone zostały dwie najdłużej mieszkające seniorki Natalia Pikiewicz z Kościna i Helena Radecka z Dołuj, które opowiadały o historii sołectwa, jak wyglądało ich życie i okolice w czasach kiedy tutaj przybyły.  

Dodatkowo Pan Andrzej Łazowski promował swoją autorską książkę pt. „Dobra i okolice”, którą można było zakupić i otrzymać autograf autora.

Zachodniopomorskie Psy Ratownicze OSP Wołczkowo zaprezentowały pokaz umiejętności psów ratowniczych. Każdy mógł pogłaskać psa oraz porozmawiać o tresurze.

Dla wszystkich uczestników festynu, mieszkaniec Dołuj Adam Ostrowski, przygotował zupę w kociołku. Były samodzielnie pieczone kiełbaski, kawa, herbata, zimne napoje, lody, rurki z bitą śmietaną, wata cukrowa. Na dzieci czekały atrakcje w postaci malowania buziek i tatuaże wykonywane przez wolontariuszy.

O godzinie 20.00 wystąpił zespól rockowy Darek Zeto z Dołuj, który przy tej okazji nakręcał teledysk.

Impreza okazała się wielkim sukcesem, udział w niej wzięło ponad sto osób, całe rodziny z sołectwa i nie tylko. Nad jej sprawnym przebiegiem czuwali liczni wolontariusze z Fundacji Lotto „Milion Marzeń” oraz Stowarzyszenia. Dzięki ich pomocy i staraniom wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i integrowali oraz już zapowiadali chęć udziału w takiej imprezie za rok. Zapraszamy do artykułu i Galerii zdjęć pod linkiem: 

http://www.naszedoluje.pl/index.php/249-18-06-2016-festyn-rodzinny-miedzypokoleniowe-solectwo-doluje

http://www.naszedoluje.pl/index.php/galeria/miedzypokoleniowe-doluje-18062016 oraz #‎KumulacjaDobrejWoli‬ 

 

Autor: AZ