Już 3 września serdecznie zapraszamy na „Mierzyński Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego z Programu „Społecznik”.
Trasa rajdu liczy ok. 15 km i prowadzi od terenu rekreacyjnego Mierzynianka do patio CH Ster.
Rajd skierowany jest do całych rodzin, lubiących aktywnie spędzać czas wolny. Trasa rajdu liczy około 15 km i przebiega przez Mierzyn oraz okoliczne dzielnice Szczecina. Tempo jazdy będzie bardzo rekreacyjne (10 km/godz.), aby nawet najmłodsi i najstarsi uczestnicy nie mieli problemu z pokonaniem trasy.
Miejsce zbiórki to Teren Sportowo - Rekreacyjny "Mierzynianka" w Mierzynie. Rajd rozpocznie się o godz. 10, a zakończenie planowane jest na terenie patio CH Ster, gdzie na uczestników będzie czekał darmowy poczęstunek, konkursy, gry i zabawy dla starszych i młodszych. Animatorki będą malowały dzieciom buzie i skręcały fantazyjne baloniki. Dodatkowo policjanci z Komisariatu Szczecin – Pogodno będą znakowali rowery w celu ich zabezpieczenia, aby zmniejszyć ryzyko kradzieży. Na wszystkich uczestników Rajdu będą czekały okolicznościowe medale, elementy odblaskowe.
Upominki i nagrody w konkursach ufundowali Sponsorzy Rajdu. Firmy DGS Poland oraz www.mierzyn.net przygotowały rowerowe kamizelki odblaskowe dla najmłodszych uczestników rajdu, a Berlin Döner Kebap, zlokalizowany w CH Ster - bidony. Dodatkowo będzie można otrzymać gadżety poprawiające bezpieczeństwo z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i wiele innych.
 
Organizatorzy wydarzenia:
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn
Sołectwo Mierzyn
Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus
Rowerowy Mierzyn
Centrum Handlowe Ster
Patroni medialni:
Tygodnik Policki,
Kurier Lokalny Gmina Dobra,
portal Mierzyn24.pl
 
Miejsce zbiórki: Teren Sportowo - Rekreacyjny "Mierzynianka" w Mierzynie ul. Nasienna 20 Mierzyn
 
Czas zbiórki: 3 września 2017r., godz. 10:00
 
Zakończenie rajdu: Centrum Handlowe Ster ul. Ku Słońcu 67, Szczecin