Dnia 09.09.2016 r. został rozegrany Turniej Piłki Nożnej o Puchar Sekretarz Gminy Dobra. W rywalizacji wzięły udział 4 szkoły z naszej gminy. Były to: PSP Bezrzecze, PSP Dobra, PSP Mierzyn, PSP Rzędziny. Turniej został otwarty przez Sekretarz Gminy Dobra Panią Rozalię Adamską.

Od początku zmagań na boisku nie tylko była wysoka temperatura, która towarzyszyła młodym piłkarzom przez cały turniej, ale również wysoki poziom umiejętności czysto sportowych. Już w pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęli główni faworyci do wygrania turnieju PSP Bezrzecze – PSP Dobra. Po emocjonującym i zaciętym meczu padł remis 2 – 2. Drugi mecz był równie zacięty i również nie było w nim rozstrzygnięcia. Nastąpił podział punktów między drużynami z Mierzyna i Rzędzin. 

Dopiero w trzecim meczu rozwiązał się worek z bramkami zespół z Bezrzecza pokonał reprezentantów szkoły w Mierzynie 5 – 2. Prawdziwa kanonada goli miała miejsce w kolejnym spotkaniu gdzie zespół z Dobrej rozbił drużynę z Rzędzin aż 8 – 0. W kolejnym meczu znowu musiał grać zespół z Rzędzin. Drużyna zmęczona najwidoczniej upałem i podłamana psychicznie po wysokiej porażce w poprzednim meczu przegrała dość srogo aż 11 – 1 z zespołem z Bezrzecza.

Przyszedł czas na ostatni mecz, emocje były ogromne bo i zespoły z Dobrej i z Bezrzecza miały szanse na końcowy triumf w całym turnieju. Zespołowi z Dobrej przyszło się zmierzyć z zespołem z Mierzyna. Drużyna z Mierzyna nie mogła przegrać wysoko, aby utrzymać trzecie miejsce, a natomiast drużyna z Dobrej musiała bardzo wysoko wygrać aby wygrać cały turniej. Mecz był bardzo zacięty i na początku wszystko szło zgodnie z planem. Zespół PSP Dobra szybko wysunął się na prowadzenie i cały czas napierał. Lecz w pewnym momencie przez chwilę dekoncentracji i fatalny błąd w obronie doszło do wyrównania. Po chwili konsternacja na trybunach. Zespół z Mierzyna strzela drugiego gola i wysuwa się na prowadzenie. Ta bramka podrażniła tylko ambicje gospodarzy, którzy szybko doprowadzili do remisu. Za chwilę wyszli na prowadzenie dwoma bramkami. Drużyna z Dobrej miała jeszcze rzut karny, którego jednak nie wykorzystała i mecz zakończył się wynikiem 4 – 2.

O końcowym triumfie w turnieju zadecydowały więc strzelone gole. Ich więcej na plusie miał zespół PSP Bezrzecze i on wygrał cały turniej i zdobył pierwsze miejsce w turnieju.

Końcowa klasyfikacja:

1. PSP Bezrzecze

2. PSP Dobra

3. PSP Mierzyn

4. PSP Rzędziny 

Animator Sportu

Paweł Marciszewski