Dnia 19.12.2009r., w iście zimowej scenerii (śnieg, mróz -10 stopni C) odbył się II bieg z cyklu Grand Prix Dobra w biegach przełajowych, organizowany przez Orlik Dobra i Ognisko Sportów Extremalnych. Do rywalizacji stanęło 8 śmiałków, w tym 4 panie w kat. Nordic Walking.

W kat. dzieci - 1000m zwyciężyła,tak jak poprzednio, Wiktoria Magda. W kat.16-18 lat wygrał Kamil Magda. W kat.40+ pierwsze miejsce zajął Zbigniew Skierczyński, drugi był Cezary Magda. W kat. Nordic Walking I m-ce zajęła Natalia Ścibisz, II m-ce Małgorzata Sipowicz, III m-ce Beata Dereń. Wszyscy zawodnicy ukończyli swoje konkurencje w dobrej kondycji fizycznej z uśmiechem na twarzy i deklaracją startu w następnym biegu. Na miejscu czekała na nich gorąca herbatka. Nagrody (puchary i dyplomy) wręczał zwycięzcom Pan Teodor Leszczyński, trener Orlika.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na następny start, już w przyszłym roku, 16.01.2010 o godz. 11:00. Mamy nadzieję, że będzie nas więcej. Myślę, że tylko okres przedświąteczny, a nie pogoda, zmusiły osoby deklarujące swój start do rezygnacji z biegu. Dziękujemy Panu Cezaremu Magda i Kamilowi za pomoc w znakowaniu trasy. Korzystając z okazji z tego miejsca, chcemy złożyć mieszkańcom Gminy Dobra i przyjaciołom, z okazji Świąt Bożego Narodzenia najserdeczniejsze życzenia, spełnienia marzeń, mile spędzonych chwil w rodzinnym gronie oraz wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku.

Ze sportowym pozdrowieniem: trenerzy Orlika