Dnia 09.09.2017r. na kompleksie boisk sportowych Orlik Dobra miał miejsce dzień sportu. Ideą tego wydarzenia było zorganizowanie na wszystkich Orlikach w Polsce dnia sportu. Do akcji dołączył również nasz Orlik.

Mimo nieprzychylnej aury zawodnicy stanęli na wysokości zadania i przystąpili do zmagań sportowych. Pierwszym aktem imprezy był mecz pomiędzy dziećmi z rocznika 2008 drużyn Orlik Dobra z Salosem Szczecin. Mecz był bardzo zacięty i mimo ulewnego deszczu stał na wysokim poziomie sportowym. Po zaciętej walce padł wynik remisowy 4-4.

Po zakończonym meczu drużyny zostały obdarowane pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Po emocjach związanych z meczem dzieci nadszedł czas na mecz międzypokoleniowy pomiędzy chłopcami z rocznika 2005 i młodszymi drużyny Orlik Dobra, a drużyną Urzędu Gminy Dobra.

Duże zaangażowanie i wola walki nie wystarczyła jednak na doświadczony zespół urzędników. Mecz zakończył się rezultatem 8-2 dla zawodników urzędu, a wyróżniającą się postacią tego meczu był Łukasz Dziuban z urzędu, który dryblował i strzelał jak mało który zawodnik na boisku.

Kolejnym aktem imprezy był turniej dwójek piłkarskich. W meczu finałowym wygrała dwójka złożona z braci Adriana i Oskara przed Frankiem i Łukaszem.

Ostatnią konkurencją dnia sportu był turniej minigolfa. Po zaciętej walce po dogrywce zwyciężył Franek Drobiazgiewicz przed Adrianem Ignacenko i Oskarem Ignacenko.

Po emocjach sportowych wszyscy mieli możliwość upieczenia sobie kiełbaski przy ognisku i ogrzania się przy gorącej herbacie.

Mimo niesprzyjającej aury i padającego deszczu uczestnicy włożyli dużo zaangażowania i woli walki w zmagania sportowe i w pocie czoła dawali z siebie wszystko.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za udział w naszym dniu sportu, a w szczególności drużynie Salosu Szczecin za przybycie na nasza imprezę. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy na kolejne imprezy organizowane na Orliku w Dobrej.

 

Animator Sportu w Gminie Dobra

Paweł Marciszewski

 

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.dobraszczecinska.pl/site/images/2017/sport/dzien_sportu