Dnia 20.04.2018r. na stadionie gminnym w Dobrej miały odbyć się biegi sztafetowe szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Niestety z zaproszenia organizatorów skorzystała tylko jedna szkoła PSP Dobra, która zjawiła się w liczbie 50 zawodników na rodzimym obiekcie. Reszta zaproszonych szkół nie wyraziła chęci przybycia na tą imprezę, a szkoda, bo miała być to pierwsza takiego rodzaju impreza dla uczniów szkół podstawowych na terenie naszej gminy. Przez zaistniałą sytuację impreza zmieniła charakter z zawodów drużynowych na biegi indywidualne i była swego rodzaju mistrzostwami PSP Dobra w biegach krótkich i średnich. Konkurencjami biegowymi tego dnia było 100m, 300m, 600m. Zawody były rozgrywane w 3 kategoriach wiekowych kl. 1-3, 4-5, 6-7 dziewczynek i chłopców.

Jako pierwsi do boju stanęli 100 metrowcy, następnie zawodnicy biegający 300 i 600 m. Rywalizacja była bardzo zacięta, a o kolejności na podium decydowały czasami ułamki sekund. Byli zawodnicy, którzy brali udział we wszystkich 3 biegach i we wszystkich 3 zdobywali miejsca na podium jak np. multimedalistka tych zawodów Aleksandra Wojciechowska, jak również Alicja Zamkiewicz, Oskar Ignacenko, Jakub Kolny. Pogoda sprzyjała mocnemu bieganiu i dobrym wynikom, każdy z zawodników dał z siebie wszystko i walczył o jak najlepsze miejsce do ostatnich metrów. Z racji tego, że reszta zaproszonych szkół oddała zawody walkowerem puchar za 1 miejsce w biegach sztafetowych Dobra 2018r. trafił w ręce PSP Dobra. Gratulujemy zwycięzcom, oraz pozostałym zawodnikom za udział w biegach i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych imprezach sportowych organizowanych przez trenerów środowiskowych z Orlika Dobra przy udziale Urzędu Gminy Dobra i GZ LZS Dobra, który na tą okazję ufundował puchary dla najlepszych szkół.

                                                                                              

Animator Sportu w Gminie Dobra

Paweł Marciszewski