Informujemy, że zajęcia z tenisa ziemnego na kortach twardych przy kompleksie boisk sportowych Orlik Dobra ul. Poziomkowa 7 ruszają 9 maja 2018 r. dla grupy wiekowej 7-10 lat godz. 17.00, dla grupy wiekowej 11-13 lat 18.00, dla grupy wiekowej 14-18 lat 19.00. Przypominamy, że zajęcia odbywać się będą w każdą środę i piątek o stałej porze, na zajęcia proszę zabrać własne rakiety i strój sportowy, oraz obuwie z jasną podeszwą.

Zajęcia są finansowane z programu profilaktyka uzależnień poprzez sport.

Zapisy pod numerem telefonu 519-137-229, bądź bezpośrednio u trenerów środowiskowych na Orliku Dobra.

Obowiązuje limit miejsc, o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

 P. Marciszewski

Od 02.08.2017r. po przerwie wakacyjnej zostają wznowione zajęcia z tenisa ziemnego na kortach kompleksu boisk sportowych Orlik Dobra. Zajęcia będą odbywać się o stałej porze gr. 1 17.00-18.00, gr. 2 18.00 -19.00, gr. 3 19.00-20.00 w każdą środę i piątek. Zapraszamy serdecznie.

 

Animator sportu w Gminie Dobra
Paweł Marciszewski

09.06.2017r. na kortach tenisowych w Dobrej odbył się turniej tenisa dzieci i młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych 11-13 lat i 14-18 lat. Turniej rozgrywany był tzw. systemem brazylijskim. W szranki stanęło 8 zawodników, a pary zostały rozlosowane wcześniej. Od pierwszych meczy pojedynki były bardzo zacięte, a o końcowych rezultatach meczy decydowała minimalna liczba punktów. Po trudnej i zaciętej walce w półfinałach spotkali się Alicja Jaworek – Kuba Krawiec, Maks Matecki – Maciej Jezierski. Mecze owocowały w piękne akcje i nieobliczalne zwroty. Po pasjonującej grze w finałowym spotkaniu udział wzięli Alicja Jaworek – Maciej Jezierski, a o trzecie miejsce grali Maks Matecki – Kuba Krawiec. W meczu finałowym bezkonkurencyjna okazała się Alicja Jaworek, która wygrała cały turniej i zdobyła puchar dla najlepszej zawodniczki i nagrody rzeczowe. Drugie miejsce zajął Maciej Jezierski, a trzecie Maks Matecki.

Informuję, że planowane do realizacji zajęcia sportowe dla dzieci w miejscowościach Rzędziny i Stolec nie będą realizowane. Wynika to z małej liczby osób zainteresowanych udziałem w zajęciach. 

Animator Sportu w Gminie Dobra
Paweł Marciszewski

Informujemy, że zajęcia z tenisa ziemnego na kortach twardych przy kompleksie boisk sportowych Orlik Dobra ul. Poziomkowa 7 ruszają 5 maja 2017 r. dla grupy wiekowej 7-10 lat o godz. 17.00, dla grupy wiekowej 11-13 lat o godz. 18.00, dla grupy wiekowej 14-18 lat o godz. 19.00. Przypominamy, że zajęcia odbywać się będą w każdą środę i piątek o stałej porze, na zajęcia proszę zabrać własne rakiety i strój sportowy, oraz obuwie z jasną podeszwą.

Zajęcia są finansowane w ramach programu profilaktyka uzależnień poprzez sport  z budżetu Gminy Dobra.

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież na zajęcia z tenisa ziemnego w ramach programu na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”. 

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym z terenu gminy Dobra i będą odbywać się w okresie od maja do końca września 2017r. w każdą środę i piątek od 17.00 – 20.00 na kompleksie boisk sportowych Orlika w Dobrej przy ul. Poziomkowej 7. 

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat z terenu Gminy Dobra na pozalekcyjne zajęcia sportowe w różnych dziedzinach sportowych w ramach programu na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”

Zajęcia będą odbywać się 2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych w okresie od maja do końca września 2017r. na obiekcie sportowo-rekreacyjnym w Stolcu.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 18 lat z terenu Gminy Dobra na pozalekcyjne zajęcia sportowe w różnych dziedzinach sportowych w ramach programu na rzecz dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport”. 

Zajęcia będą odbywać się 2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych w okresie od maja do końca września 2017r. na obiekcie sportowo-rekreacyjnym w Rzędzinach.

To już kolejna odsłona zajęć sportowych z piłki nożnej, które odbywają się na salach gimnastycznych szkół podstawowych w Dołujach i Bezrzeczu. Zawodnicy od początku roku szlifują swoją formę pod okiem doświadczonych trenerów przed sezonem wiosenno-letnim. Jest to niestety ostatnia edycja zajęć z piłki nożnej w tej formie z programu profilaktyka poprzez sport. Z końcem marca zajęcia zostaną zakończone i będą się odbywać w zmienionej formie, o czym można przeczytać na naszej stronie internetowej. To jest ostatnia chwila aby jeszcze skorzystać z udziału w zajęciach. Przypominamy, że zajęcia w Dołujach odbywają się w każdy wtorek grupa młodsza od 16.00-17.00, grupa starsza od 17.00-18.00. W Bezrzeczu grupa młodsza wtorek 17.00-18.00, grupa starsza 18.00-19.00. Ostatnia szansa na złapanie formy przed wiosną i zrzucenie zbędnych kilogramów po zimie.

Program prowadzony będzie w ramach realizacji zadania Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2017, jako prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, w szczególności dla dzieci i młodzieży.
W ramach zadania planuje się przeprowadzenie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży „Profilaktyka poprzez sport” na rok 2017.

Realizowane z środków programu przeciwdziałania alkoholizmowi zajęcia z piłki nożnej w ZS Dołujach odbywają się w każdy wtorek od 16.00-18.00 w dwóch grupach wiekowych. W zajęciach bierze udział średnio 12-14 osób w każdej z grup. Podczas zajęć nauczana jest podstawowa technika gry w piłkę nożną, są też kształtowane podstawowe zdolności motoryczne. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach i są zadowolone z możliwości spędzania swojego wolnego czasu w taki sposób.

Finansowane z programu przeciwdziałania alkoholizmowi zajęcia z piłki nożnej w PSP Bezrzecze odbywają się w każdy wtorek w dwóch grupach wiekowych, w godzinach od 17.00 do 19.00. W zajęciach bierze udział średnio od 12 do 15 osób. Podczas zajęć nauczana jest podstawowa technika gry w piłkę nożną. Kształtowane są zdolności motoryczne, a także koordynacyjne.