W sobotę 03.07.2021r. od godz. 10-16 Zapraszamy wszystkich na Jasne Błonia, będziemy tam też My!! 

Fundacja Safe- Aniamal zaprasza:
Czy Twój Pies jest zachipowany i zarejestrowany? A może szukasz zwierzaka dla siebie lub nowych akcesoriów dla Twojego pupila?
Jeśli jeszcze nie zachipowałeś i nie zarejestrowałeś swojego psa lub szukasz czegoś dla niego to nasze wydarzenie jest właśnie dla Ciebie. 

Z okazji 15-lecia Fundacja Safe-Animal postanowiła zorganizować:

  • darmowe chipowanie oraz rejestrację psów,-stanowiska Schronisk oraz Fundacji ze zdjęciami zwierząt do adopcji;
  • stanowiska firm zajmujących się sprzedażą najwyższej jakości produktów i usług dla zwierząt;
  • pokaz obrony przed atakiem psa prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie;
  • stanowisko z behawiorystą udzielającym bezpłatnych konsultacji;

i wiele innych atrakcji.

O wszystkim będziemy Was informować na bieżąco.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu, a w przypadku chęci zachipowania psa PAMIĘTAJCIE O KSIĄŻECZKACH ZDROWIA!!!

https://www.facebook.com/events/852629482128440/?active_tab=discussion 

Katarzyna Hermanowicz
Dyrektor Schroniska
dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej

Logo SchroniskaOd 19 kwietnia ponownie zaprosiliśmy Państwa do odwiedzania naszych podopiecznych. Efekt odwiedzin jest zaskakujący!!, aż 7 psów i 5 kotów znalazło nowe, wspaniałe i kochające domy. 

Wszystkich zainteresowanych adopcją oraz tych niezdecydowanych zapraszamy od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00-15.30 do odwiedzin naszych podopiecznych!!! 

Serdecznie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu umówienia godzin odwiedzin tel. 508 222 247.

Schroniskowe zwierzaki można oglądać na naszej stronie internetowej www.schronisko.dobraszczecinska.pl 

Katarzyna Hermanowicz

Logo schroniskaSzanowni Państwo, od 19 kwietnia 2021 roku chcielibyśmy powoli poluzować wprowadzone na terenie naszego schroniska ograniczenia. Dlatego, aby umożliwić Państwu bezpieczny kontakt z naszymi pracownikami oraz podopiecznymi zapraszamy do telefonicznego kontaktu i umawiania się na konkretny dzień oraz godzinę.  

Liczymy na to, że ten przejściowy etap pozwoli i Państwu i nam na bezpieczny i spokojny powrót do normalnego funkcjonowania naszej jednostki oraz umożliwi już od poniedziałku na kontakt z naszymi stęsknionymi za Państwem podopiecznymi.

Zapraszamy do telefonicznego umawiania się tel. 508 222 247.

Przypominamy również, iż na terenie Schroniska obowiązuje nakaz noszenia maseczek zakrywających usta i nos. Punkt do dezynfekcji rąk znajduje się przy wejściu do biura Schroniska.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu !!!

Logo schroniskaW związku z kolejną falą pandemii, potwierdzonymi przypadkami zachorowań na COVID-19 wśród naszych pracowników oraz w trosce o Państwa bezpieczeństwo z dniem 18 marca zmuszeni byliśmy do zamknięcia schroniska dla osób odwiedzających. Jesteśmy pewni, że to tylko czasowe zamknięcie i wkrótce i my i nasi podopieczni będziemy cieszyli się z Państwa odwiedzin.

Na pewno ciekawi jesteście, co słychać za zamkniętymi drzwiami schroniska u naszych podopiecznych? czy są zaopiekowane?, czy wychodzą na wybiegi?, czy są zdrowe? i czy dotarła wiosna?

Tak, zapewniamy, że tak! Dzisiaj pod naszą opieką przebywa 50 psów i 34 koty. Wszystkie, codziennie doglądane są przez lekarza weterynarii, a opiekunowie dbają o pełne psie i kocie miseczki. Psy regularnie wypuszczane są na wybiegi zewnętrzne, a koty po zapełnieniu brzuszków wylegują się w nasłonecznionych miejscach. Przyjmowane są również zagubione psy, które czekają na odbiór przez swoich właścicieli.

Czerwony wykrzyknikW związku z zagrożeniem epidemią COVID-19

 informuję, iż z dniem 18 marca 2021 roku

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej przy ul. Zwierzynieckiej 1, zostaje ZAMKNIĘTE do odwołania.

Powyższe działania mają zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii i podyktowane są troską o bezpieczeństwo osób odwiedzających.

 

Dyrektor Schroniska
dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej
Katarzyna Hermanowicz

Choinka, a pod nią karma.Wszystkim Świętym Mikołajom, tym małym, średnim i dużym składamy serdeczne podziękowania za podarunki, którymi obdarzyliście naszych podopiecznych w okresie przedświątecznym. Dziękujemy przede wszystkim za to, że pamiętaliście o nas !!

Dziękujemy za karmę suchą i puszki dla psiaków i kociaków, dziękujemy również za legowiska, koce, kołdry, ręczniki, zabawki. Wszystkie mikołajowe prezenty jeżeli już nie zostały wykorzystane, na pewno  niebawem zagoszczą w boksach i klatkach u naszych podopiecznych. 

Logo Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w DobrejJeżeli chcesz zostać Świętym Mikołajem zajrzyj do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. Przed wejściem na teren Schroniska ustawiliśmy specjalny pojemnik na podarunki dla naszych podopiecznych. Można tam wrzucać karmę suchą, mokrą, dla kotów, kociąt i psów, a także zostawić niepotrzebne już koce, kołdry, ręczniki, prześcieradła. W tym roku Święta Bożego Narodzenia w Schronisku spędzi ponad 100 kotów i 40 psów.

Zajrzyj do nas Święty Mikołaju !!

Wszystkim małym, średnim i tym dużym Mikołajom w imieniu naszych podopiecznych świątecznie i serdecznie Dziękujemy !

Katarzyna Hermanowicz
Dyrektor Schroniska
dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej

Kot w schronisku w DobrejPomimo panującej pandemii, licznych obostrzeń, ograniczeń, do Schroniska wciąż napływają nowi podopieczni, którzy wymagają naszej codziennej opieki. Na dzisiaj Dom Kota zamieszkuje 129 kotów natomiast w psich boksach przebywają 43 psy. Nasi opiekunowie, lekarze, pracownicy administracji oraz wolontariusze cały czas dbają o zapewnienie naszym podopiecznym wszystkiego, co jest im niezbędne i potrzebne do prawidłowego bytowania. W psich boksach włączyliśmy już ogrzewanie i na bieżąco uzupełniamy psie legowiska w suche i czyste posłania.

Podkategorie