Kot w schronisku w DobrejPomimo panującej pandemii, licznych obostrzeń, ograniczeń, do Schroniska wciąż napływają nowi podopieczni, którzy wymagają naszej codziennej opieki. Na dzisiaj Dom Kota zamieszkuje 129 kotów natomiast w psich boksach przebywają 43 psy. Nasi opiekunowie, lekarze, pracownicy administracji oraz wolontariusze cały czas dbają o zapewnienie naszym podopiecznym wszystkiego, co jest im niezbędne i potrzebne do prawidłowego bytowania. W psich boksach włączyliśmy już ogrzewanie i na bieżąco uzupełniamy psie legowiska w suche i czyste posłania.

W kocim przedszkolu panuje ciepła i milusia atmosfera, a miejsca w kociej business class są zawsze jako pierwsze zajęte (zdjęcie). Na bieżąco również uzupełniamy zapasy karmy i leków dla różnych grup wiekowych wszystkich naszych podopiecznych.  

Wprowadziliśmy także procedury bezpieczeństwa podczas odwiedzin w schronisku tak, aby osoby odwiedzające i pracownicy schroniska czuli się bezpieczni. Podstawową zasadą są obowiązkowe maseczki, dezynfekcja rąk przed wejściem do Schroniska, a także ograniczenie ilości osób w biurze adopcyjnym do jednej osoby i maksymalnie czterech osób na terenie schroniska. Aby mogli Państwo bezpiecznie odwiedzać nasze zwierzaki bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu wskazania konkretnej godziny odwiedzin.

Przed wejściem do budynku schroniska ustawiliśmy również pojemnik na karmę i inne podarunki typu: koce, prześcieradła, ręczniki, kołdry (bez pierza), które można bezpiecznie zostawić bez wchodzenia do biura. Za wszystkie kocie i psie podarunki wszystkim Państwu bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy i oczywiście polecamy się!!!  

Szanowni Państwo, wiemy, że to jest trudny czas dla nas wszystkich, wiemy również, że podjęcie decyzji o adopcji musi być przemyślane i rozsądne, ale pamiętajmy, że nasi podopieczni są i czekają na Państwa i na pewno odwdzięczą się czułym mruknięciem, podaniem łapy lub po prostu przytuleniem się. Tak, więc najpierw zapraszamy wirtualnie do odwiedzenia naszej zakładki /Psy do adopcji/ https://www.schronisko.dobraszczecinska.pl/zwierzeta/adopcja oraz na fb https://www.facebook.com/Schronisko-dla-Bezdomnych-Zwierz%C4%85t-w-Dobrej-588298744577307, a potem na żywo do naszego schroniska.

A może ktoś z Państwa chciałby pomóc w wyprowadzaniu psów osób, które są w izolacji lub zostały poddane kwarantannie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu tel. 508 222 247.   

Pozdrawiamy Państwa serdecznie i życzymy dużo, dużo zdrowia !!!

Dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt
Katarzyna Hermanowicz

  • mini_business_clas_2
  • mini_business_class
  • mini_business_class1
  • mini_pojemnik_na_podarunki_2