OGŁOSZENIE

 

 Nasz znak: ZO.OK.210.11.2022.TG

         Niniejszym informuję, że oferta zatrudnienia w ramach umowy o pracę
Nr ZO.OK.210.11.2022.TG z dnia 08 września 2022 r. na stanowisko Sprzątaczka w świetlicy na Terenie sportowo – rekreacyjnym MIERZYNIANKA w Mierzynie  – jest nieaktualna z przyczyn organizacyjnych.                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Wójt

                                                                                              Teresa Dera

EMWW najbliższy piątek, 16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności (dawniej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) który zakończy się 22 września Dniem bez Samochodu.

Aktualnie już 132 miast, gmin i powiatów z całej Polski zostało uczestnikami ETM  i są one widoczne wśród innych podmiotów z całej Europy i świata:  https://mobilityweek.eu/participating-towns-and-cities/?year=2022&country=PL 

 HASŁO KAMPANII

Tegoroczny temat ETM to „Lepsze połączenia”, które oznaczają lepiej skomunikowanych mieszkańców i lepiej skomunikowane miejsca. Temat ten obejmuje każdy aspekt zrównoważonego transportu w środowisku miejskim, koncentrując się na łączeniu ludzi, miejsc, przesyłek towarowych przy wykorzystaniu dostępnych środków oraz w oparciu o efektywne narzędzia planistyczne, w szczególności plany zrównoważonej mobilności miejskiej.

Polska edycja kampanii koordynowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury.

image

OGŁOSZENIE

 Wójt Gminy Dobra, ul. Szczecińska 16a, 72-003 Dobra

ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze

  1. wymiaru podatków i opłat

w Zespole ds. Podatków i Opłat w Urzędzie Gminy Dobra

 Szczegółowe informacje na temat naboru znajdują się na stronie: https://bip.dobraszczecinska.pl 
w zakładce: Zatrudnienie - Nabór - rok 2022.

Termin składania ofert: do dnia 18 października 2022 r. do godziny 15.00.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 91 424 44 93.                                                                                                                                                                 Wójt

                                                                                                   Gminy Dobra

Na cmentarzach komunalnych w Dobrej i Mierzynie powstały punkty, w których można wypożyczyć sprzęt do pielęgnacji nagrobków: miotły, grabie, zmiotki, szufelki, konewki, wiadra. Sprzęt jest ogólnodostępny, darmowy i każdy może z niego korzystać. Prosimy, aby po skończonej pracy odstawiać go na swoje miejsce.

Dodatkowym elementem wypożyczalni jest regał na znicze. Dobrej jakości szklane obudowy zniczy mogą być używane wielokrotnie, dlatego zamiast wyrzucać należy odstawiać je na specjalnie do tego wykonane półki do wykorzystania przez opiekunów grobów.

Pierwsze tygodnie potwierdziły, że osoby odwiedzające groby swoich bliskich chętnie korzystają ze sprzętu. Starają się go nie uszkodzić i zwracają na miejsce.

Zachęcamy do korzystania.  

Kierownik Wydziału ds. Obywatelskich

Małgorzata Chmielewska

  • -3001249925496169188
  • 20220826_102902
  • 20220826_102921
  • 2031682835591603668

Dyrektor Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. księgowości i adopcji zwierząt.

Ogłoszenie znajduje się na stronie: www.bip.dobraszczecinska.pl.

Bezpośrednie przejście do ogłoszenia: tutaj

Oferty wraz z kompletem wymaganych dokumentów należy składać do dnia 11 lipca do godziny 15:00.

Informujemy, że dzięki zaangażowaniu Wolontariuszek oraz hojności osób którym nie jest obojętny los zwierząt udało się zaopatrzyć kociarnię w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej w niesamowity, wysoki na ponad 2 metry drapak dla kotów.

W niedzielę, 5 października, w godzinach 12.00 - 16.00 w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt, w  Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, ul. Zwierzyniecka 1 odbędzie się wydarzenie, jakiego w tym miejscu jeszcze nie było!

Wraz z Wolontariuszkami ze Szczecin - Zwierzęta szukające domu serdecznie zapraszamy na jedyną taką okazję, by poznać wszystkich mieszkańców schroniska oraz tych, którzy na co dzień dbają aby zwierzaki jak najszybciej znalazły dom i jak najlepiej znosiły niewolę.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Dobrej, które z sukcesami funkcjonuje już od pięciu miesięcy zostało nagrodzone przez kapitułę Nagrody Obywatelskiej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Gmina Dobra otrzymała „wyróżnienie za inicjatywę polegającą na porozumieniu w zakresie budowy i prowadzenia schroniska w uznaniu za tworzenie we współpracy z organizacjami obywatelskimi, nowatorskich form pomocy mieszkańcom”.

Realizacja projektu „Doposażenie izby edukacyjnej, mieszczącej się w Międzygminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej rozpoczęło działalność w dniu 16 grudnia 2013 r. Ośrodek czynny jest dla osób odwiedzających, codziennie (w soboty i niedziele również) w godzinach 8.00-16.00.

Schronisko znajduje w miejscowości Dobra, przy ul. Zwierzynieckiej 1 - przy drodze powiatowej Nr 3915Z Buk – Lubieszyn. Można tam dojechać zarówno z miejscowości Dobra kierując się na Dobieszczyn a potem na Lubieszyn lub z miejscowości Lubieszyn (na rondzie kierując się na Dobieszczyn).

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Schroniska, w którym znajdują się już pierwsi podopieczni.

UWAGA!

Wszelkie informacje dotyczące zwierząt znalezionych lub zagubionych z terenu gmin: Police, Nowe Warpno, Dobra i Kołbaskowo można zgłaszać pod numer telefonu 508 222 247.


Dyrektor Schroniska
dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej
Katarzyna Hermanowicz


Na posiedzeniu w dniu 18 września 2013r. Komisja konkursowa powołana do oceny prac konkursowych i wyboru projektu graficznego logo Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej oceniła złożone prace i dokonała wyboru LOGO schroniska.

Do konkuru zgłoszono 4 prace. Wszyskie te prace spełniły wymogi formalne określone w regulaminie konkursu.