Dyrektor Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze ds. księgowości i adopcji zwierząt.

Ogłoszenie znajduje się na stronie: www.bip.dobraszczecinska.pl.

Bezpośrednie przejście do ogłoszenia: tutaj

Oferty wraz z kompletem wymaganych dokumentów należy składać do dnia 11 lipca do godziny 15:00.

Informujemy, że dzięki zaangażowaniu Wolontariuszek oraz hojności osób którym nie jest obojętny los zwierząt udało się zaopatrzyć kociarnię w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej w niesamowity, wysoki na ponad 2 metry drapak dla kotów.

W niedzielę, 5 października, w godzinach 12.00 - 16.00 w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt, w  Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, ul. Zwierzyniecka 1 odbędzie się wydarzenie, jakiego w tym miejscu jeszcze nie było!

Wraz z Wolontariuszkami ze Szczecin - Zwierzęta szukające domu serdecznie zapraszamy na jedyną taką okazję, by poznać wszystkich mieszkańców schroniska oraz tych, którzy na co dzień dbają aby zwierzaki jak najszybciej znalazły dom i jak najlepiej znosiły niewolę.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Dobrej, które z sukcesami funkcjonuje już od pięciu miesięcy zostało nagrodzone przez kapitułę Nagrody Obywatelskiej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Gmina Dobra otrzymała „wyróżnienie za inicjatywę polegającą na porozumieniu w zakresie budowy i prowadzenia schroniska w uznaniu za tworzenie we współpracy z organizacjami obywatelskimi, nowatorskich form pomocy mieszkańcom”.

Realizacja projektu „Doposażenie izby edukacyjnej, mieszczącej się w Międzygminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej rozpoczęło działalność w dniu 16 grudnia 2013 r. Ośrodek czynny jest dla osób odwiedzających, codziennie (w soboty i niedziele również) w godzinach 8.00-16.00.

Schronisko znajduje w miejscowości Dobra, przy ul. Zwierzynieckiej 1 - przy drodze powiatowej Nr 3915Z Buk – Lubieszyn. Można tam dojechać zarówno z miejscowości Dobra kierując się na Dobieszczyn a potem na Lubieszyn lub z miejscowości Lubieszyn (na rondzie kierując się na Dobieszczyn).

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Schroniska, w którym znajdują się już pierwsi podopieczni.

UWAGA!

Wszelkie informacje dotyczące zwierząt znalezionych lub zagubionych z terenu gmin: Police, Nowe Warpno, Dobra i Kołbaskowo można zgłaszać pod numer telefonu 508 222 247.


Dyrektor Schroniska
dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej
Katarzyna Hermanowicz


Na posiedzeniu w dniu 18 września 2013r. Komisja konkursowa powołana do oceny prac konkursowych i wyboru projektu graficznego logo Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej oceniła złożone prace i dokonała wyboru LOGO schroniska.

Do konkuru zgłoszono 4 prace. Wszyskie te prace spełniły wymogi formalne określone w regulaminie konkursu.

 

Wójt Gminy Dobra zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie projektu graficznego logo Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej.

Celem konkursu jest wyłonienie projektu logo – znaku identyfikacji wizualnej, które będzie wykorzystywane we wszystkich materiałach informacyjnych i promocyjnych schroniska.

Konkurs ma charakter otwarty, więc mogą wziąć w nim udział zarówno artyści, graficy, a także inni pasjonaci, studenci czy uczniowie. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie pracy zgodnej z obowiązującym regulaminem oraz przesłanie jej na adres organizatora do dnia 5 września 2013 r.