Obchody 10-lecia odbędą się na terenie schroniska 02.09 w godzinach 11-15

Logo Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej Dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej oferuje pracę na stanowisku: Lekarz weterynarii.

Szczegółowe informacje na temat naboru znajdują się na stronie: www.bip.dobraszczecinska.pl w zakładce Zatrudnienie - Oferty zatrudnienia bez naboru – Oferty 2023Bezpośredni link do ogłoszenia tutaj.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 508 222 247.

Koty ze schroniska w Dobrej Prawie 100 kocich maluchów i starszaków czeka na adopcje w kocim przedszkolu w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. Wszystkie są zaszczepione, odrobaczone, zachipowane i gotowe do przytulania. Każdy koci maluch ma zagwarantowaną darmową sterylizację i kastrację w terminie 6 miesięcy od dnia adopcji.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzania Domu Kota i wybrania jednego, dwóch, a może i trzech przytulasków.

Dziękujemy bardzo za otrzymane od Państwa podarunki takie jak: koce, poszewki, ręczniki, karmę. Wszystkie znalazły już miejsce w kocich i psich pomieszczeniach.

Jeżeli jeszcze zechcecie podarować coś naszym podopiecznym, z przyjemnością przyjmiemy mokrą i suchą karmę dla kociąt oraz karmę gastro (pełnoporcjowa karma dietetyczna dla kociąt). Z góry pięknie dziękujemy w imieniu naszych kociaków i zapraszamy do odwiedzania schroniska. Jesteśmy otwarci od poniedziałku do soboty w godz. 10.30-15.30. Zapraszamy.

Dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej
Katarzyna Hermanowicz

Na zdjęciu autorka Poradnika adopcyjnego - Pamela Manduk z psem Amorem (adoptowany)Z przyjemnością informujemy, iż na naszej stronie internetowej w zakładce Edukacja pojawiła się nowa pozycja Poradnik adopcyjny. Pozycja ta powstała w odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zachowania psów po adopcji.

Autorką poradnika jest nasza wolontariuszka, behawiorystka i trenerka psów - Pamela Manduk.

W książce znajdziecie mnóstwo cennych wskazówek i porad np.

- jak przygotować się do adopcji,

- jak postępować ze zwierzakiem w domu,

- co zrobić gdy pies nie toleruje kotów,

i wiele, wiele innych cennych wskazówek.

OGŁOSZENIE

 

 Nasz znak: ZO.OK.210.11.2022.TG

         Niniejszym informuję, że oferta zatrudnienia w ramach umowy o pracę
Nr ZO.OK.210.11.2022.TG z dnia 08 września 2022 r. na stanowisko Sprzątaczka w świetlicy na Terenie sportowo – rekreacyjnym MIERZYNIANKA w Mierzynie  – jest nieaktualna z przyczyn organizacyjnych.                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Wójt

                                                                                              Teresa Dera

EMWW najbliższy piątek, 16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności (dawniej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) który zakończy się 22 września Dniem bez Samochodu.

Aktualnie już 132 miast, gmin i powiatów z całej Polski zostało uczestnikami ETM  i są one widoczne wśród innych podmiotów z całej Europy i świata:  https://mobilityweek.eu/participating-towns-and-cities/?year=2022&country=PL 

 HASŁO KAMPANII

Tegoroczny temat ETM to „Lepsze połączenia”, które oznaczają lepiej skomunikowanych mieszkańców i lepiej skomunikowane miejsca. Temat ten obejmuje każdy aspekt zrównoważonego transportu w środowisku miejskim, koncentrując się na łączeniu ludzi, miejsc, przesyłek towarowych przy wykorzystaniu dostępnych środków oraz w oparciu o efektywne narzędzia planistyczne, w szczególności plany zrównoważonej mobilności miejskiej.

Polska edycja kampanii koordynowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury.

image

OGŁOSZENIE

 Wójt Gminy Dobra, ul. Szczecińska 16a, 72-003 Dobra

ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze

  1. wymiaru podatków i opłat

w Zespole ds. Podatków i Opłat w Urzędzie Gminy Dobra

 Szczegółowe informacje na temat naboru znajdują się na stronie: https://bip.dobraszczecinska.pl 
w zakładce: Zatrudnienie - Nabór - rok 2022.

Termin składania ofert: do dnia 18 października 2022 r. do godziny 15.00.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 91 424 44 93.                                                                                                                                                                 Wójt

                                                                                                   Gminy Dobra

Na cmentarzach komunalnych w Dobrej i Mierzynie powstały punkty, w których można wypożyczyć sprzęt do pielęgnacji nagrobków: miotły, grabie, zmiotki, szufelki, konewki, wiadra. Sprzęt jest ogólnodostępny, darmowy i każdy może z niego korzystać. Prosimy, aby po skończonej pracy odstawiać go na swoje miejsce.

Dodatkowym elementem wypożyczalni jest regał na znicze. Dobrej jakości szklane obudowy zniczy mogą być używane wielokrotnie, dlatego zamiast wyrzucać należy odstawiać je na specjalnie do tego wykonane półki do wykorzystania przez opiekunów grobów.

Pierwsze tygodnie potwierdziły, że osoby odwiedzające groby swoich bliskich chętnie korzystają ze sprzętu. Starają się go nie uszkodzić i zwracają na miejsce.

Zachęcamy do korzystania.  

Kierownik Wydziału ds. Obywatelskich

Małgorzata Chmielewska

  • -3001249925496169188
  • 20220826_102902
  • 20220826_102921
  • 2031682835591603668

Podkategorie