OGŁOSZENIE

 

 Nasz znak: ZO.OK.210.11.2022.TG

         Niniejszym informuję, że oferta zatrudnienia w ramach umowy o pracę
Nr ZO.OK.210.11.2022.TG z dnia 08 września 2022 r. na stanowisko Sprzątaczka w świetlicy na Terenie sportowo – rekreacyjnym MIERZYNIANKA w Mierzynie  – jest nieaktualna z przyczyn organizacyjnych.                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Wójt

                                                                                              Teresa Dera

EMWW najbliższy piątek, 16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności (dawniej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) który zakończy się 22 września Dniem bez Samochodu.

Aktualnie już 132 miast, gmin i powiatów z całej Polski zostało uczestnikami ETM  i są one widoczne wśród innych podmiotów z całej Europy i świata:  https://mobilityweek.eu/participating-towns-and-cities/?year=2022&country=PL 

 HASŁO KAMPANII

Tegoroczny temat ETM to „Lepsze połączenia”, które oznaczają lepiej skomunikowanych mieszkańców i lepiej skomunikowane miejsca. Temat ten obejmuje każdy aspekt zrównoważonego transportu w środowisku miejskim, koncentrując się na łączeniu ludzi, miejsc, przesyłek towarowych przy wykorzystaniu dostępnych środków oraz w oparciu o efektywne narzędzia planistyczne, w szczególności plany zrównoważonej mobilności miejskiej.

Polska edycja kampanii koordynowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury.

image

OGŁOSZENIE

 Wójt Gminy Dobra, ul. Szczecińska 16a, 72-003 Dobra

ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze

  1. wymiaru podatków i opłat

w Zespole ds. Podatków i Opłat w Urzędzie Gminy Dobra

 Szczegółowe informacje na temat naboru znajdują się na stronie: https://bip.dobraszczecinska.pl 
w zakładce: Zatrudnienie - Nabór - rok 2022.

Termin składania ofert: do dnia 18 października 2022 r. do godziny 15.00.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 91 424 44 93.                                                                                                                                                                 Wójt

                                                                                                   Gminy Dobra

inter

awaW sobotę, 10 września odbył się rajd rowerowy "Rodzinnie Szlakiem Pogranicza". Trasa rajdu prowadziła przez tereny gmin Dobra i Blankensee. Podczas wydarzenia przeprowadzono zbiórkę na leczenie 14-letniego Wiktora.

Rejestracja uczestników rozpoczęła się o godz. 8:30 na terenie boiska sportowego przy ul. Sportowej 9 w Dobrej. Uczestników rajdu przywitali Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller, były burmistrz tej gminy Alfons Bruno Heimer, Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch oraz kierownik Wydziału ds. Obywatelskich Małgorzata Chmielewska.

 Każdy z uczestników rajdu otrzymał pamiątkową koszulkę. O godz. 9:30 rowerzyści wystartowali. Trasa o długości ok. 21,5 km prowadziła przez miejscowości: Dobra - granica państwa w Buku - przejście małego ruchu - Blankensee - Pampow - granica państwa na wysokości Stolca - ścieżka rowerowa do miejsca rozpoczęcia rajdu. Trasa alternatywna była krótsza o ok. 10,5 km.

 Po zakończeniu rajdu każdy otrzymał pamiątkowy medal, a strażacy przygotowali dla dzieci i dorosłych konkursy zręcznościowe.

Podczas rajdu Związek Emerytów i Rencistów Straży Granicznej Region Szczecin prowadził zbiórkę na leczenie 14-letniego Wiktora, u którego zdiagnozowano czaszkogardlaka powodującego znaczne uszkodzenie nerwu wzrokowego w prawym oku oraz częściowo w lewym. Wiktor oczekuje na pełną diagnozę i szczegółowy plan leczenia.

 Projekt FMP-0549-22 "Rodzinnie Szlakiem Pogranicza" był dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Na cmentarzach komunalnych w Dobrej i Mierzynie powstały punkty, w których można wypożyczyć sprzęt do pielęgnacji nagrobków: miotły, grabie, zmiotki, szufelki, konewki, wiadra. Sprzęt jest ogólnodostępny, darmowy i każdy może z niego korzystać. Prosimy, aby po skończonej pracy odstawiać go na swoje miejsce.

Dodatkowym elementem wypożyczalni jest regał na znicze. Dobrej jakości szklane obudowy zniczy mogą być używane wielokrotnie, dlatego zamiast wyrzucać należy odstawiać je na specjalnie do tego wykonane półki do wykorzystania przez opiekunów grobów.

Pierwsze tygodnie potwierdziły, że osoby odwiedzające groby swoich bliskich chętnie korzystają ze sprzętu. Starają się go nie uszkodzić i zwracają na miejsce.

Zachęcamy do korzystania.  

Kierownik Wydziału ds. Obywatelskich

Małgorzata Chmielewska

  • -3001249925496169188
  • 20220826_102902
  • 20220826_102921
  • 2031682835591603668

Plakat wydarzenia

W związku z przypadkami zachorowań pracowników na COVID-19 od dnia 14 marca 2022 roku Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej zostaje zamknięte dla osób odwiedzających.

Zakaz odwiedzin obowiązuje do odwołania.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania tel. 508 222 247

Katarzyna Hermanowicz
Dyrektor Schroniska
dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej rozpoczęło swoją działalność w grudniu 2013 roku. Do końca roku 2021 przyjęło pod opiekę 2215 psów. Tylko 35% psów tj. 783 psy zostały odebrane przez swoich opiekunów.  

Czy to oznacza, że nasza odpowiedzialność za swoich podopiecznych staje się coroczną regułą ?

Schemat: psy przyjęte i odebrane w latach 2013-2021

Dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej
Katarzyna Hermanowicz

Podkategorie