Z przyjemnością informujemy, że Gminy Dobra i Blankensee rozpoczynają nabór do projektu p.n. „POD SREBRNĄ RÓŻĄ – TRANSGRANICZNA AKADEMIA III WIEKU” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG V A Euroregionu Pomerania). Do uczestnictwa zapraszamy mieszkańców gmin Dobra i Blankensee w wieku 50 lat i więcej.

W ramach projektu każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z zajęć rehabilitacyjno-ruchowych (gimnastyka korekcyjna, wzmacnianie kręgosłupa, siłownia, masaże, sala doświadczania świata) oraz wziąć udział w czteromodułowych warsztatach z zakresu florystyki, witrażu, hortiterapii i filcu.

Zajęcia będą organizowane w soboty w okresie od 4 listopada 2017 r. do 24 lutego 2018 r. w Międzygminnym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Dobrej, ul. Spełnionych Marzeń 3. Warsztaty będą prowadzone w ośmiu 10-osobowych, polsko-niemieckich grupach. Wszystkie zajęcia będą tłumaczone.

W ramach warsztatów florystycznych uczestnicy poznają zasady, materiały i narzędzia niezbędne w komponowaniu pięknych dekoracji roślinnych i wykonają bukiety oraz kompozycje w szkle.

Warsztaty witrażu poświęcone będą nauce techniki cięcia, szlifowania, łączenia i projektowania dekoracji. Uczestnicy podczas zajęć wykonają witrażowe anioły.

W czasie warsztatów z zakresu hortiterapii uczestnicy będą uczyć się m.in. wegetatywnego rozmnażania roślin, poznają jadalne chwasty i mniej znane warzywa.

Podczas zajęć uczestnicy będą też mogli rozpocząć uprawę mikrowarzyw w otrzymanych w ramach projektu parapetowych szklarenkach.

W ramach warsztatów z filcu, uczestnicy poznają technikę filcowania na mokro oraz wykonają ozdobne broszki i etui na telefon lub okulary.

Wszystkie prace wykonane w czasie zajęć uczestnicy zabiorą do domów. Podczs warsztatów zostanie też zapewniony catering.

Rekrutacja do projektu będzie trwała od 20 do 31 października 2017r. O zakwalifikowaniu do projektu będzie decydować spełnienie kryterium dostępu (miejsce zamieszkania - gminy Dobra i Blankensee, wiek 50+) oraz kolejność zgłoszeń. Listy zakwalifikowanych uczestników zostaną umieszczone na stronie www.dobraszczecinska.pl 2 listopada b.r.

Wypełnione formularze rekrutacyjne prosimy o przesłanie w wersji elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo złożenie w Sekretariacie Urzędu Gminy Dobra z siedzibą w Wołczkowie przy ulicy Lipowej 11a lub w Dobrej, przy ul. Szczecińskiej 16a, pok. nr 8.

Udział w warsztatach jest bezpłatny !!!

Serdecznie zapraszamy

Teresa Dera Wójt Gminy Dobra

Stefan Müller Burmistrz Gminy Blankensee

Osoba do kontaktu: Izabela Dryjańska, tel.: 91 311 36 18, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Einladung zur Teilnahme am Projekt Nr.  FMP –0114-17 „Zur Silbernen Rose – Grenzüberschreitende Akademie des 3. Alters” >> pobierz (doc)

Harmonogram zajęć podczas projektu >> pobierz (pdf)

Formularz rekrutacyjny >> pobierz (doc)