Efekt zajęć plastycznych na świetlicyPlanowane wydarzenia w czerwcu:

Warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci:

1. Znajdź coś w domu część II – upcykling domowych przedmiotów

2. „Moje imię jest piękne” – dekoracyjna tabliczka z imieniem

3. „Na otarcie łez” – zdobienie pudełek na chusteczki

Warsztaty rękodzieła artystycznego dla dorosłych:

Kolorowy koszyczek wykonany ręcznieŚwietlica Mierzynianka działa od 20.07.2021r. Prowadzone są tu zorganizowane zajęcia dla dzieci i dorosłych. Młodsze dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami odwiedzają świetlicę i korzystają z materiałów plastycznych oraz gier i puzzli. W najbliższym czasie zapraszamy na poniższe zajęcia:

Warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci"

26 i 28 kwietnia: "Czas posadzić bratki" (recykling pojemnika pojemników po produktach spożywczych)

5 maja: "Artist trading book" (artystyczne zdobienie książek)

10 i 12 maja: "Konik na biegunach" (ozdabianie drewnianej zabawki)

Zdjęcie z zajęć w świetlicyŚwietlica Mierzynianka działa od 20.07.2021r. Prowadzone są tu zorganizowane zajęcia dla dzieci i dorosłych. Młodsze dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami odwiedzają świetlicę i korzystają z materiałów plastycznych oraz gier i puzzli. W najbliższym czasie zapraszamy na poniższe zajęcia:

Warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci

"Wiosna u bram"

8 marca : 15.00.-18.00

10 marca: 17.00-20.00

"Oprawiony w ramy"

15  marca: 15.00-18.00

17 marca: 17.00-20.00

Czerwony wykrzyknikInformuję, że z powodu choroby pracownika, w dniach od  2.11 do 6.11. 2021 r. świetlica wiejska na Terenie Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie będzie nieczynna.

Wójt Teresa Dera

Zdjęcie pracy wykonanej na warsztatach w świetlicy.Świetlica Mierzynianka działa od 20.07.2021r. Prowadzone są tu zorganizowane wakacyjne zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym. Młodsze dzieci z rodzicami lub opiekunami odwiedzają świetlicę i korzystają z materiałów plastycznych oraz gier i puzzli. Do tej pory dzieci wzięły udział w .in. następujących warsztatach:

-„Czary z tektury i sznurka” – warsztaty plastyczne.

Dzieci stworzyły swoje portrety oraz wizerunki ulubionych czworonogów. Podczas zajęć wykorzystaliśmy niepotrzebne kartony, przy okazji porozmawialiśmy o ochronie przyrody i wykorzystaniu makulatury.

-„Poznajmy się” – zajęcia integracyjne oraz warsztaty rękodzieła artystycznego.

Dzieci podziwiały panoramę Mierzyna z wieży widokowej, która znajduje się na obiekcie sportowo-rekreacyjnym Mierzynianka, zaliczyły ścieżkę zdrowia oraz podczas zabaw integracyjnych poznały swoje imiona. Najważniejszym punktem spotkania było wykonanie tabliczek z imieniem, z wykorzystaniem glinki artystycznej oraz farb kredowych.

-„Szczęście nie jedno ma imię” – gry i zabawy na świeżym powietrzu

Dzieci opracowały przepis na szczęście. Była zabawa z podziałem na role (dramy). Nauczyły się robić pompony, wykonały z nich kłębki szczęścia.  Poznały zabawy, w które bawili się kiedyś rodzice i dziadkowie (wyliczanki, Palec do budki, Figurki zmieńcie się).

 

Zachęcamy do śledzenia aktualności oraz relacji z warsztatów na Facebooku świetlicy https://www.facebook.com/swietlicamierzynianka/

Czerwony wykrzyknikW dniu 21.08.2021 r. (sobota) świetlica wiejska w Mierzynie przy ul. Nasiennej 20 będzie zamknięta.

Wójt Teresa Dera

W ubiegły wtorek, 20 lipca 2021r. została otwarta nowa świetlica, która mieści się na Terenie Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie przy ul. Nasiennej 20.  Wszystkich przybyłych gości, i tych młodszych i tych trochę starszych, przywitała Sekretarz Gmina Dobra – Pani Rozalia Adamska oraz sołtys Mierzyna Jan Głowacki.  Na dzieci czekał słodki poczęstunek oraz drobne upominki. Po przywitaniu odbyły się pierwsze zajęcia pod okiem pani Dagmary, która będzie na co dzień prowadziła zajęcia ze wszystkimi chętnymi.

Świetlica czynna będzie w następujące dni:

Wtorek      10.00 – 18.00

Środa        12.00 – 20.00

Czwartek   12.00 – 20.00

Piątek       12.00 – 20.00

Sobota       10.00 – 18.00

WakacjeŚwietlice wiejskie w Grzepnicy, Buku i Łęgach zapraszają dzieci i młodzież do udziału w nieodpłatnych zajęciach organizowanych w okresie wakacji.

Zaplanowano m.in. zajęcia plastyczne, sportowe, zabawy grupowe, wycieczki piesze i rowerowe.

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Harmonogramy zajęć i zapisy na poszczególne warsztaty prowadzone są w świetlicach.

Jednocześnie informujemy, że w okresie wakacji tj. od 28 czerwca do 31 sierpnia 2021 r., świetlice będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach:

• Świetlica wiejska w Łęgach: od 10:00 do 16:00

• Świetlica wiejska w Buku: od 9:00 do 15:00

•  Świetlica wiejska w Grzepnicy: od 10:00 do 16:00

Zapraszamy dzieci i młodzież!

Zdjęcie świetlicy w BukuKierownik Ośrodka Pomocy Społecznej informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 6 maja 2021 r. od dnia 17 maja 2021 r. wznowiona zostaje działalność świetlic wiejskich na terenie naszej gminy.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia w okresie od 17 do 28 maja prowadzenie działalności przez świetlice jest dopuszczalne wyłącznie na otwartym powietrzu, pod warunkiem udziału nie więcej niż 15 osób, zachowania odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami oraz zapewnienia, aby uczestnicy nie spożywali napojów lub posiłków.

Od 31 maja dopuszczalne będą zajęcia wewnątrz świetlicy pod warunkiem udziału nie więcej niż 15 osób, zachowania odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami, zapewnienia, aby uczestnicy realizowali nakaz zakrywania ust i nosa, oraz zapewnienia, aby uczestnicy nie spożywali napojów lub posiłków.

Świetlice działają od poniedziałku do piątku w godzinach:

  • Świetlica wiejska w Buku – 14:30 – 20:30,
  • Świetlica wiejska w Łęgach – 14:00 – 20:00.
  • Świetlica wiejska w Grzepnicy – 14:00 – 20:00,

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież!!!

Krystyna Ryszkiewicz
Kierownik Ośrodka
Pomocy Społecznej w Dobrej

Decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego od dnia 24 października 2020 r. ośrodki wsparcia dziennego, w tym świetlice wiejskie w Buku, w Grzepnicy i w Łęgach są zamknięte do odwołania.

Na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej (opsdobra.pl) w zakładce „Ferie zimowe” przygotowaliśmy dla Państwa propozycję kreatywnego spędzania wolnego czasu dla całej rodziny.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli wrócić do wspólnych zajęć w prowadzonych przez nas świetlicach wiejskich na terenie naszej gminy.

Patrycja Karczyńska
OPS

26 sierpnia odbyły się w naszej świetlicy warsztaty zakręcania balonów, które przyciągnęły zarówno małych jak i dużych mieszkańców Buku. Zabawa przyniosła nam wiele radości, choć nie łatwo było zakręcić balon tak, aby powstało coś fajnego. Nauka jednak przyniosła efekty.Dzieci nauczyły się robić pieski, żaby, kwiaty, serca i koty. Z powodu dużego zainteresowania warsztatami odbyły się dodatkowo zajęcia w dniu 28 sierpnia. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z pozyskanych umiejętności.

Elżbieta Marciniak

Podkategorie