26 sierpnia odbyły się w naszej świetlicy warsztaty zakręcania balonów, które przyciągnęły zarówno małych jak i dużych mieszkańców Buku. Zabawa przyniosła nam wiele radości, choć nie łatwo było zakręcić balon tak, aby powstało coś fajnego. Nauka jednak przyniosła efekty.Dzieci nauczyły się robić pieski, żaby, kwiaty, serca i koty. Z powodu dużego zainteresowania warsztatami odbyły się dodatkowo zajęcia w dniu 28 sierpnia. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z pozyskanych umiejętności.

Elżbieta Marciniak

W dniu 30 sierpnia odbyły się rozgrywki w darta i tenisa stołowego dla wszystkich chętnych dzieci, które współorganizował miejscowy LZS Buk. Pogoda dopisała więc rozgrywki w darta zorganizowaliśmy na świeżym powietrzu, a tenis stołowy w świetlicy. Jednocześnie odbywały się dwa turnieje. Uczestnikom dzielnie kibicowali rodzice i członkowie koła LZS. Najmilej nam było popatrzeć jak dzielnie sobie radzą najmłodsi zawodnicy, 4 latkowie, którzy samodzielnie rzucali do tarczy bez pomocy starszych. Rośnie nam następne pokolenie członków koła co niezmiernie cieszy organizatorów. W turnieju tenisa stołowego, zaskoczenie ponieważ zwycięstwo przypadło jedynej dziewczynce startującej w tej konkurencji. Brawo dla uczestników za udział. Tradycyjnie każdy otrzymał nagrodę ufundowaną przez koło LZS Pionier Buk.

Elżbieta Marciniak

7 sierpnia odbyły się pierwsze warsztaty szycia kolorowych poduszek. Dzieci samodzielnie z papieru wykonały szablony, następnie musiały wyciąć formę z materiału, po zszyciu trzeba było wypełnić miękkim puchem nasze poduszki - przytulanki. Następne warsztaty odbędą się 19.08, na które serdecznie zapraszamy osoby, które nie brały udziału w zajęciach.

Świetlica w pierwszych dniach sierpnia przygotowała bogatą ofertę dla dzieci, i tak dzieci brały udział w zajęciach plastycznych podczas których wykonywały zakładki do książek, wydrapywanki z wosku oraz obrazy ze składanych kolorowych kwadratów. Odbyły się również warsztaty taneczne, podczas  których dzieci nauczyły się układu tanecznego, który to zaprezentowały na zakończenie warsztatów. Brawa jakie otrzymały nasze dzieci od rodziców mobilizują je do dalszej nauki tańca, które odbędą się jeszcze 12 sierpnia. Zachęcamy do przyjścia i serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia świetlicowe.

Elżbieta Marciniak

Bardzo interesujące zajęcia czekały na uczestników w świetlicy w Buku. Dzieci licznie biorą udział w w tych zajęciach. Cieszy nas również fakt, że w zajęciach uczestniczą dzieci z pobliskich miejscowości. Warsztaty lizakowe tradycyjnie cieszą się wysoką frekwencją dzieci. Podczas tych zajęć uczestnicy wymyślają swojego niepowtarzalnego lizaka. Warsztaty wykonywania świeczek z kolorowego piasku oraz warsztaty baniek przysporzyły wiele trudności, lecz jak fajnie było zobaczyć kolegę w zamkniętej ogromnej bańce. Było wiele frajdy z udanych eksperymentów. Kolejne dni wakacji mijają, a dzieci się nie nudzą.

Pierwsze dni w naszej świetlicy dzieci spędziły bardzo pracowicie, brały udział w warsztatach wypalania na drewnie, poznały wypalarkę do drewna i sposób jej używania, wykonywały pamiętniki wakacyjne i sposób na ich ozdabianie, poradzili sobie rewelacyjnie. Kolejnym naszym zadaniem było ozdabianie świetlicy i nauka wykonywania girland okiennych, najmłodsi brali udział w wycieczce do kina na bajkę pt. „Agent Kot”. Nie zabrakło oczywiście gier stolikowych i zabaw w świetlicy, ponieważ wysoka temperatura nie pozwala nam na zabawy na boisku. Na zakończenie tygodnia odbyło się ognisko, dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne warsztaty, które już w najbliższych dniach odbędą się w świetlicy.

Elżbieta Marciniak

14.06.2019r. dzieci ze świetlicy w Buku gościły w auli wydziału matematyczno fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Niesamowita ilość doświadczeń i ciekawostek, które na nas czekały robiła wielkie wrażenie: ciekły azot, doświadczenia chemiczne które uczestnicy mogli sami dotknąć i doświadczyć na długo zostaną w pamięci. Rektor wydziału wręczył każdemu z uczestników certyfikat udziału w projekcie.

Serdeczne podziękowania złożyliśmy na ręce pana doktora Waldemara Stronia, który przez dziesięć tygodni przyjeżdżał do świetlicy z mnóstwem doświadczeń i wiedzą, którą dzielił się z uczestnikami.

Elżbieta Marciniak

Dnia 30.04.2019r. świetlica wiejska w Buku, Lzs Pionier Buk oraz PSP w Rzędzinach zorganizowali ,,Wiosenne  Dreptanie”, dla tych którzy lubią piesze wędrówki. Trasa wiodła spod szkoły w Rzędzinach, a meta zaplanowana została na placu zabaw w Buku, gdzie na uczestników czekało ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski.

W miesiącu kwietniu dzieci miały możliwość wziąć udział w wielu zajęciach świetlicowych. Odbyły się warsztaty wielkanocne na których wykonywaliśmy ozdoby wielkanocne, palmy i stroiki oraz zajęcia plastyczne na których była możliwość nauczyć się jak wykonać girlandę. Malowaliśmy na foli ścianę wiosenną na placu zabaw. Zorganizowaliśmy układanie puzzli na czas, graliśmy w gry planszowe, piłkarzyki i tenisa stołowego. Krzyżówki sudoku i kalambury były rozwiązywane codziennie, ponieważ podobała się uczestnikom ta forma rozgrywki. Oczywiście nie zabrakło zajęć kulinarnych, na których piekliśmy babeczki, bezy, babki i gofry.

Odbyły się również dwa spotkania w ramach warsztatów „Zostań młodym odkrywcą świata” organizowanych  przez „Uniwersytet Szczeciński”. Wolne godziny od szkoły dzieci spędziły w świetlicy bardzo intensywnie, każdy z uczestników znalazł coś interesującego dla siebie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i zdolnościami.

Elżbieta Marciniak

29 marca dzieci i młodzież z naszej miejscowości rozegrały  turniej w tenisa stołowego w dwóch grupach wiekowych. Rozgrywki były przeprowadzone w systemie każdy z każdym, ponieważ była parzysta liczba uczestników zarówno w grupie młodszej i młodzieżowej. Podczas rozgrywek nie zabrakło emocji i dobrej zabawy.

 Przywitanie wiosny rozpoczęliśmy wykonaniem wiosennych wianków, które następnie były oceniane przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich Bukowianki. Przy ocenie brały one pod uwagę ilość kwiatków i kolorystykę wianka. Bezkonkurencyjnie konkurs jednogłośnie wygrała Ilonka i otrzymała główną nagrodę, którą ufundowały panie z koła gospodyń.