W dniach 26-29 sierpnia 2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Grzepnicy dzieci odbyły „podróż po kontynentach”, podczas zajęć wszyscy uczestnicy zamienili się w podróżników i odkrywców. Dzieci poznały wiele ciekawostek geograficznych – największe miasta, najdłuższe rzeki, najwyższe góry, a także charakterystyczne zwierzęta i rośliny. Dowiedziały się jak wygląda codzienne życie ludzi zamieszkujących w różnych częściach Świata. Poznały i wykonały z masy solnej najbardziej znane zabytki kuli ziemskiej takie jak: Piramida Cheopsa, Chiński Mur, Statua Wolności i Big Ben. Na koniec zajęć dzieci wzięły udział w indyjskim odpowiedniku „Śmigusa-Dyngusa” i obsypywały się różnokolorowymi proszkami. To wszystko w atmosferze wspólnej zabawy i śmiechu.

Janina Kapłon

W dniach 19-22 sierpnia 2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Grzepnicy odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży z języka angielskiego finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zajęcia prowadzone były w formie zabawy, podczas której dzieci poznawały słówka i zwroty w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy zajęć byli bardzo zadowoleni z takiej formy nauki.

Janina Kapłon

W dniach 12 i 13 sierpnia 2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Grzepnicy odbyły się warsztaty pn. „Mały Inżynier”. Podczas zajęć dzieci przeprowadziły różne doświadczenia chemiczne oraz poznały kilka zasad fizyki. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, wszyscy uczestnicy chętnie i z zaangażowaniem brali w nich udział.

Janina Kapłon

Od 5 do 9 sierpnia 2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Grzepnicy odbyły się warsztaty profilaktyczno-sportowe dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez instruktorów ze Szkółki Tenisowej AS. Przez cały tydzień dzieci poznawały różne gry i zabawy zespołowe, zajęcia miały na celu zintegrowanie grupy i pokazanie im zasad wzajemnej współpracy. Dzieci grały w piłkę nożną, baseball, koszykówkę i tenisa. Rywalizowały w biegu z przeszkodami oraz w bitwie na balony z wodą. Wspólnie zbudowały wieżę Eiffla z piasku. W ostatni dzień warsztatów dzieci wzięły udział w grze terenowej w Puszczy Wkrzańskiej, dwa zespoły podczas rywalizacji miały do wykonania 10 zadań, wszyscy uczestnicy poradzili sobie wspaniale. Na zakończenie wszystkie dzieci dostały nagrody za udział w zajęciach. Dziękujemy organizatorom i prowadzącym.

Janina Kapłon

W dniach od 29 lipca do 2 sierpnia 2019r. w naszej świetlicy odbywały się warsztaty językowe pn. „Język angielski na wesoło”, po 4 godziny dziennie w dwóch grupach wiekowych. W zajęciach uczestniczyło 20 dzieci.

 Dzieci młodsze:

  • gra planszowa – alfabet,
  • nauka nazw zwierząt,
  • nauka prostych zdań,
  • zabawa z kartami obrazkowymi – liczby,
  • opisywanie pogody po angielsku – tworzenie dziennika pogodowego,
  • gra w kolory,
  • szukanie kart obrazkowych z produktami żywnościowymi – gra w terenie,
  • kalambury z balonami,
  • zabawy: Simon says, Musical chairs.

Lipiec 2019 - wakacje mijają szybko, w świetlicy mamy dużo ciekawych zajęć, dzieci biorą udział w „Wakacyjnym konkursie na najaktywniejszego uczestnika zajęć”. Jeździmy na rowerach po Puszczy Wkrzańskiej, chodzimy na spacery z kijami i rozegraliśmy wielobój sportowy. Robimy ziołowy zielnik oraz upiekliśmy gofry, które z apetytem zjedliśmy. Powodzeniem cieszą się gry planszowe i gra w karty.                                                                        

Janina Kapłon

W dniach od 24 - 27.06.2019 r. w świetlicy w Grzepnicy odbyły się zajęcia ogólnorozwojowe – sport to zdrowie, przeciwdziałanie uzależnieniom. Pierwszy tydzień wakacji spędziliśmy bardzo aktywnie. W świetlicy bawiliśmy się tworzeniem cukierkowych pinat, balonowych i żelowych gniotków. Dzieci zrobiły piękne kompozycje z szyszek. Codziennie chodziliśmy na łąki, zbieraliśmy zioła - będziemy robić zielnik. Na łąkach widzieliśmy dużo motyli, dlatego zrobiliśmy piękne motylowe witraże. Wiemy już, że zioła są nie tylko piękne ale też bardzo pożyteczne. Wspólnie ugotowaliśmy i zjedliśmy pyszną i zdrową zupę pomidorową, a na deser mieliśmy owoce i galaretkę. Mimo upałów dzieci dużo przebywały na świeżym powietrzu: grały w palanta, tenisa, rozegrały bitwę na balony z wodą, strzelały do piramidy z plastikowych kubeczków. W upalne popołudnie mieliśmy zajęcia w ogrodzie z basenem - potyczki wodne i bitwa na balony z wodą. Dziękujemy za bardzo dynamiczne i urozmaicone zajęcia.

Janina Kapłon

14 czerwca 2019 roku jedenaścioro dzieci wzięło udział w festiwalu nauki w ramach projektu „Zostań młodym odkrywcą świata” zorganizowanym przez Wydział Matematyczno - Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego. W auli Uniwersytetu, podczas pięknej uroczystości podsumowującej projekt, JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego wręczył dzieciom certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Po części oficjalnej dzieci brały udział w ciekawych zajęciach:  bawimy się azotem, przyroda blisko nas, efektowna chemia.

Dnia 08.06.2019r - Wybraliśmy się do Parku Wodnego „Laguna” w Gryfinie. Przez trzy godziny dzieci z rodzicami świetnie bawiły się w basenach. Harce w wodzie, skoki do wody, solanka, jakuzzi, wodne tunele, górska rzeka wyczerpały uczestników wyjazdu. W drodze powrotnej „cały autobus” spał, oprócz kierowcy oczywiście. Dziękujemy za piękną wycieczkę.

Janina Kapłon

 

27.05.2019r - wszystkie dzieci z Grzepnicy składają swoim Mamom najpiękniejsze życzenia. Byliśmy w lesie po bukiecik konwalii dla naszych Mam, Kochamy Was nasze drogie Mamy.

Janina Kapłon

15.05.2019 - rozpoczęliśmy sezon gry w tenisa na Orliku w Dobrej. W każdą środę i w każdy piątek maja, czerwca i sierpnia grupa ośmiorga dzieci z Grzepnicy będzie uczestniczyć w treningach prowadzonych przez ulubioną trenerkę panią Martę. Dzisiejszy trening dał dzieciom dużo radości i satysfakcji. Dziękujemy organizatorom.

Janina Kapłon