Od 8 do 11 września 2011r. gościliśmy na terenie Gminy Dobra delegację z zaprzyjaźnionej włoskiej Gminy Ponte San Nicolo. Nasi przyjaciele z Włoch przyjęli zaproszenie i przyjechali z rewizytą.

Współpraca Gmin trwa od ubiegłego roku, a na sesji w dniu 8 września 2011r. Rada Gminy Dobra przyjęła uchwałę w sprawie współpracy, która za priorytetową uznaje współpracę w dziedzinie samorządności, kultury, oświaty, sportu, ochrony zabytków, wspierania działalności mającej na celu wzajemne poznanie dziedzictwa historycznego i kulturowego narodów Polski i Włoch.

Wizyta w Dobrej była również okazją aby odwiedzić Szczecin.

 

9 września 2011r. odbyła się wspólna kolacji, na której królowały włoskie dania. Zostały one przygotowane przez naszych przyjaciół z Włoch. Była to doskonała okazja do wymiany informacji o gminach, doświadczeń, poznania kultury.

10 września 2011r. zaprosiliśmy włoską delegację do wspólnego biegania w ramach imprezy "Gmina Dobra Biega". Włosi nie tylko biegali ale też promowali włoską kuchnię. Serwowane potrawy cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczestników biegu.

Po południu przyszedł czas na pokazanie gminy. Gościliśmy w Folwarku Skarbimierz w Skarbimierzycach i w gospodarstwie państwa Ankudowiczów w Dołujach.

Wizyta zakończyła się wymianą dokumentów dotyczących współpracy oraz ustaleniem planów kolejnych wspólnych działań.