W dniach 21 - 23 października 2017r. delegacja Gminy Dobra brała udział w wyjeździe do włoskiej Gminy Ponte San Nicolo, z którą Gmina Dobra ma podpisaną umowę o współpracy.
Tradycją w Ponte San Nicolo są kolacje multikulturowe, które odbywają się każego roku, jesienią. W tym roku gospodarzem tej kolacji była Polska. Nasza delegacja w składzie Wójt Teresa Dera, Przewodniczących Rady Gminy Bartłomiej Miluch wraz z trójką radnych, trzech przedstawicieli Gminnego Zrzeszenia LZS Dobra, trzech przedstwicieli Stowarzyszenia Dołuje-Kościno, dwóch przedstawicieli Stowrzyszenia Nasz Mierzyn, dwóch przedstawicieli Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrej "Dobrawianki" oraz tłumacz organizowała kolację dla przedstawicieli Włoch i Francji.

W kolacji wzięło udział ponad 100 osób z włoskiego stowarzyszenia Miast Partnerskich Gemellagii, gminy Ponte San Nicolo, delegacja z Crest we Francji, delegacja z Polski. W trakcie pobytu władze Gmin Dobra i Ponte San Nicolo rozmawiały również o kolejnych projektach, które można wspólnie realizować pozyskując środki z funduszy europejskich.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.dobraszczecinska.pl/site/images//2017/wyjazd_wlochy