W dniach 20-22 kwietnia 2018 r. polska delegacja gościła w Gminie Ponte San Nicolo. W ramach współpracy pomiędzy naszymi gminami mieliśmy okazję uczestniczyć w obchodach istnienia 1100 lat włoskiej miejscowości Roncajette.

W ramach tych obchodów mieliśmy okazję wysłuchać w pierwszy dzień pobytu wieczornego koncertu, w wykonaniu zespołu Arparla Plus, pod przewodnictwem solisty i wiolonczelisty Davide Monti, którzy grając utwory Antonio Vivaldiego, Tommaso Albinoni i Evaristo Felice Dall'Abacoprzenieśli nas w czasy średniowiecznej Italii.

Następnego dnia mieliśmy okazję zwiedzić Wencecję, która zauroczyła nas oryginalnym i niepowtarzalnym pięknem, a wieczorem uczestniczyliśmy w uroczystej kolacji średniowiecznej, na której uraczono nas potrawami z tamtego okresu.

Oprócz delegacji z Polski, w obchodach 1100-lecia istnienia Roncajette, uczestniczyły również delegacje z innych krajów: z Francji, Niemiec, Słowacji oraz lokalne stowarzyszenia. Burmistrz Ponte San Nicolo Enrico Rinuncini wraz z małżonką przywitali nas przebrani w średniowieczne stroje.

Uczestnicy wyjazdu korzystali z gościnności byłego burmistrza włoskiej gminy Giovanni Gasparina, u którego mieli zapewniony nocleg.

R. Łuniewska

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://www.dobraszczecinska.pl/site/images/2018/wspolpraca_wlochy/kwiecien