Uprawianie ćwiczeń i podejmowanie wysiłku fizycznego znakomicie wpływa na ciśnienie tętnicze, wagę ciała, poziom cholesterolu i lepsze samopoczucie.

Regularne uprawianie sportu po ukończeniu 50 roku życia redukuje prawdopodobieństwo zawału serca, udaru czy niedotlenienia mózgu. Podczas ćwiczeń poprawia się ukrwienie całego ciała.

Aktywność fizyczna, która pozwala naszemu sercu pracować na trochę większych obrotach, sprawia, że stajemy się wytrzymalsi. Rezultaty ćwiczeń widoczne są niemal gołym okiem.

Połączenie ćwiczeń oferowanych w ramach gimnastyki wraz z delikatnymi ćwiczeniami siłowymi sprawia, że każda starsza osoba zyskuje sporo pewności siebie w codziennych warunkach, z którymi przychodzi jej się mierzyć. Zwiększona koordynacja ruchowa dodaje pewności siebie, co z kolei przekłada się na większą aktywność w życiu społecznym.

Na terenie gminy Dobra zajęcia ruchowe dla seniorów prowadzone są już od wielu lat. W ramach projektów realizowanych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki osoby starsze korzystały z bezpłatnych zajęć z Nordic walking, gimnastyki i leczniczych masaży.

Podejmowanie aktywności fizycznej w formie zajęć fitness i tańca brzucha możliwe były również dzięki wsparciu ze środków UE w ramach programu Interreg IV A.

Osoby starsze corocznie biorą też udział w rajdach rowerowych oraz biegach przełajowych organizowanych przez Gminę Dobra.

W ostatnich latach systematycznie prowadzone są również zajęcia fitness dla osób powyżej 50 roku życia w Publicznych Szkołach Podstawowych w Mierzynie, Bezrzeczu i Dobrej.

22 kwietnia b.r. ruszyły nowe zajęcia w Zespole Szkół w Dołujach. Prowadzone w miłej atmosferze zajęcia odbywają się dwóch grupach, w godzinach od 8.30 do 9.30 oraz od 9.45 do 10.45. Zajęcia prowadzone będą do końca czerwca, od września ruszą ponownie.

Zajęcia finansowane są ze środków z budżetu Gminy Dobra na rok 2017.  

Szczegółowe informacje pod nr telefonu: 91 311 22 81.

 I. Dryjańska 

  • DSCN3348
  • DSCN3349
  • DSCN3350