Dziesięciolecie podpisania porozumienia o współpracy

Dziesięciolecie podpisania porozumienia o współpracy

Zdjęcie z wydarzeniaW dniach 13 - 17 października 2022r. delegacja Gminy Dobra brała udział w wyjeździe do włoskiej Gminy Ponte San Nicolo, w związku z obchodami dziesięciolecia podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy gminami. W uroczystościach brali również udział przedstawiciele gmin z Francji i Słowenii.

Podczas oficjalnej gali podsumowano efekty dotychczasowej współpracy oraz podpisano memorandum ustalające warunki dalszego partnerstwa pomiędzy stronami.

Władze Gmin Dobra i Ponte San Nicolo poruszyły temat realizacji kolejnych projektów, które można wspólnie realizować ze środków pozyskanych z funduszy europejskich.

Tradycją w Ponte San Nicolo są kolacje multikulturowe, które odbywają się jesienią każdego roku. W tym roku gospodarzem kolacji była Polska. Nasza delegacja w składzie Wójt Teresa Dera, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Gminy Sylwia Cierpica, Kierownik Wydziału ds. Obywatelskich Małgorzata Chmielewska, Inspektor ds. dróg Łukasz Klimczak oraz tłumacz Monika Karcz -Napieraj przygotowała kolację dla przedstawicieli Włoch, Francji i Słowenii. Zaserwowano swojski krupnik, koreczki z kabanosów i kiszonych ogórków oraz nalewki owocowe własnej roboty. Przygotowane dania spotkały się z dużym uznaniem uczestników kolacji, w której wzięło udział ponad 130 osób z włoskiego stowarzyszenia Miast Partnerskich Gemellagii, gminy Ponte San Nicolo, delegacja z Francji, Słowenii i z Polski.

 

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej