Jedziemy do Dobrej!

Jedziemy do Dobrej!

8 lipca 2017r. gościliśmy w Dobrej sąsiadów z niemieckich miejscowości Blankensee i Pampow. W ramach projektu "Jedziemy do Dobrej" mieszkańcy tych miejscowości mieli okazję poznać "praktyczną i przydatną stronę" wynikającą z sąsiedztwa, która może ułatwić życie. 

Wycieczka rozpoczęła się od przyjazdu do Buku, zwiedzania kościoła, odwiedzin przy pomniku Elizabeth von Arnim. 

O kościele opowiedzieli proboszcz parafii w Buku ks. G. Gierek i Rozalia Adamska Sekretarz Gminy. 

 

Kolejnym etapem wycieczki była Dobra, gdzie na uczestników wycieczki czekała Wójt Gminy Teresa Dera. Opowiedziała ona zarówno o samej miejscowości Dobra jak i o gminie. W trakcie wspólnego spaceru po Dobrej pokazaliśmy sklepy, teren rekreacyjny ORLIK, zakład krawiecki. Zatrzymaliśmy się również przy kościele. Uczestnicy wycieczki pytali o usługi, opiekę medyczną.

 

 

Odwiedziliśmy również Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, które jak się okazuje jest znane przez naszych sąsiadów.

 

 

 

Wspólny wyjazd zakończył się podsumowaniem w Family Garden w Dołujach.

 

 

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie !

 


{youtube}QLVOZV5d9Jg{/youtube}

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej