Wyjazd do Ponte San Nicolò 7 maja 2022

Wyjazd do Ponte San Nicolò 7 maja 2022

Zdjęcie z wyjazduW dniu 7 maja 2022 roku Stowarzyszenie „Miast Partnerskich / I Gemellaggi” gminy Ponte San Nicolò we Włoszech zorganizowało Kolację Solidarności z uchodźcami z Ukrainy.

Od początku wojny w Ukrainie mieszkańcy Ponte San Nicolò poruszeni losami uchodźców w Polsce chcieli wspomóc zaprzyjaźnioną gminę Dobra i jej mieszkańców w działaniach na rzecz uchodźców.

Tak zrodził się pomysł na zorganizowanie Kolacji Solidarności. Zaproszenie delegacji z Gminy Dobra oraz Ukrainek, które otrzymały schronienie i gościnę u jednej z rodzin w Bezrzeczu pozwoliło na poznanie losów Oksany i jej córki Sofii oraz ich historii ucieczki do Polski.

Dla Oksany i Sofii była to pierwsza podróż do Włoch. Wrażenia z kolacji, ciepłe przyjęcie przez naszych przyjaciół z Ponte San Nicolò, życzliwość, którą zostały otoczone bardzo je poruszyły. Wspomnienia z pobytu i wrażenia z miejsc, które odwiedziły są dla nich oderwaniem od traumatycznych wspomnień i pomagają odnaleźć się w trudnej rzeczywistości. Obie są ogromnie wdzięczne władzom Gminy Dobra oraz Stowarzyszeniu „Miast Partnerskich / I Gemellaggi” z Ponte San Nicolò za tę możliwość spotkania i przeżycia tych kilku radosnych chwil.

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej